Elektronik ASUS RX 7700 XT ve DDR5 PC TOPLAMA - PCH GG8 Hazır Sistem 29,999 TL

Fiyat bilmiyorum ama alınacaksa düzgün bir şey alınmalı. SSD kötü, yetmez. PSU iyi. RAM kötü. 38 CL çok yüksek. 5200MHz 5600-6000 olmalı. Anakart çok giriş seviye. Soğutucu şart.

Hocam bahsettiğiniz bileşenleri zaten daha üst seviye bir bileşenle güncellediğimizde sistem F/P olmaktan çıkıyor.

Hocam bahsettiğiniz bileşenleri zaten daha üst seviye bir bileşenle güncellediğimizde sistem F/P olmaktan çıkıyor.
Ortalama 4070 performansı veren, parçalarıda fiyat muadillerine göre daha kaliteli olan bir 7700XT li sistem çıkmış. Adamlar beğenmiyor hala. Şuan hazır sistemlere bak, AM5 4070 sistemler 35K civarı başlıyor zaten. Kaldı ki onların parça kalitesi de bu sistemle aynı. Örnek,

SSD nasıl kötü değil? 500 GB SSD'yi ne yapacaksın? 100 GB Windows. GTA + RDR indirsen kalıyor 150. LoL Valorant. Kaldı 80. DRAM yok bir şey yok. Sistem de bu SSD kullanılmaz. RAM'lar kötü. Soğutcu nasıl şart değil. Stok soğutucu ile kaç derece yapıyor bak istersen işlemci. Düşünün biraz. Düşünerek yazın.
Dostum senin dediğin yükseltmeler ile aradığımız kusursuz sistemi yapmak için 40k bütçe lazım. Tamam, anladık zamanında f/p bir sistem aldın. Her yerde aldığın sistem gibi kusursuz bir şey arıyorsun. RAM 5200 Mhz olsa ne olur 5600 Mhz olsa ne olur. Oyun oynayacağım ben, gidip de %500 performans artışı sağlamayacak bu bana. En kötü OC yaparsın RAM'e o konuları detaylı bilmiyorum o yüzden yorum yapmayacağım. SSD konusunda 256 GB SSD'den yeni 500 GB SSD'ye keyfine geçtim, valla her şeye yetiyordu. 100 GB Windows'u da az at. Birçok hikayesiz oyun yüklüydü, yaklaşık 70-80 GB alan kalmıştı ve gayet de işimi görüyordu.

Dostum senin dediğin yükseltmeler ile aradığımız kusursuz sistemi yapmak için 40k bütçe lazım. Tamam, anladık zamanında f/p bir sistem aldın. Her yerde aldığın sistem gibi kusursuz bir şey arıyorsun. RAM 5200 Mhz olsa ne olur 5600 Mhz olsa ne olur. Oyun oynayacağım ben, gidip de %500 performans artışı sağlamayacak bu bana. En kötü OC yaparsın RAM'e o konuları detaylı bilmiyorum o yüzden yorum yapmayacağım. SSD konusunda 256 GB SSD'den yeni 500 GB SSD'ye keyfine geçtim, valla her şeye yetiyordu. 100 GB Windows'u da az at. Birçok hikayesiz oyun yüklüydü, yaklaşık 70-80 GB alan kalmıştı ve gayet de işimi görüyordu.
Ayrıca şu bilgisayara 4-5 oyun yüklemenin mantığı ne? bende 1TB kullanıyorum, şuan RDR2 yüklü sadece. Bitirince sileceğim. Başka oyun yükleyeceğim. Onu anlayabilmiş değilim, oyunlar bir yerede kaçmıyor hani :D

Velev ki oyun için alan yetmedi. 1300-1500₺ aralığına %100 sağlığa sahip 2. el 1 TB SATA SSD'ler oyun için yeterli oluyor. Sırf oyun depolamak için fahiş fiyatlı 1 TB ve 2 TB m2 SSD'ye para vermek ya da anakarta para gömmek saçma geliyor.

Linç yiyeceğim ama bu paraya a serisi anakart kullanmak bir tek bana mı saçma geliyor? Sırf AM5 diye a serisi anakarta sahip sistemlere bu kadar para vermek mantıksız bence.
OC ile işi olmayana çokta gerekli bir şey değil hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı