ASUS RX460 görüntü gitmesi

Ümit58

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşla RX460 ASUS kullanıyorum. Adrenalin sonrası bazı sorunlar yaşamaya başladım. Acaba kart mı bozuldu? Sorunlar şöyle: Bilgisayarın ekranı söndüğünde (uyku modu değil işlem yapılmadığında ekranın kapanma süresi var 30dk falan o şekilde) klavyeye basınca fareyi oynatınca ekran geri gelmiyor. Kasanın güç düğmesine basılı tutarak kapatıp tekrar açıyorum ve bazen yine görüntü gelmiyor fişi çekip tekrar takıp bilgisayarı açınca görüntü geliyor. Bir iki defa da ekran rengarenk oldu film izlerken, ve hoparlörden dınnnnnn diye ses geldi. Yine Power tuşuna basılı tutarak kapattım, kapanınca tekrar Power'a basssam da görüntü gelmedi fişi çekip denedim görüntü geldi. Son olarak bilgisayar sürücü driverini siliyor. Siliyor dediğim driver yüklü ama masaüstünde sağ tıklayınca AMD seçeneği gözükmüyor ve ekran çözünürlüğü düşmüş oluyor. Yani driver etkisiz hale geliyor. Sizce neden olabilir? Kart mı bozuldu bilemiyorum, oyun da oynamıyorum ama. Yardımınız için teşekkür ederim.

-Crimson'u yükledim şimdi Windows 10 kullanıyorum sürücü güncelleştirmesini de kapattım. Ama Crimson driver de yukarıda bahsettiğim gibi deaktif oldu.
@Er73748 hocam bilginiz var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınızla alakalı bir sorun olabilir mi? Yazınızda fişe söküp takınca görüntünün düzeldiğini yazmışsınız.

Güç kaynağınızla alakalı bir sorun olabilir mi? Yazınızda fişe söküp takınca görüntünün düzeldiğini yazmışsınız.
hocam güç kaynağımı nasıl test edebilirim?
Şimdi ekran yanıp söndü ve sürücü gitti başlattan amd settings e girince şu mesajı aldım: 7jyb58j.png

Son düzenleme:
Güç kaynağını test edemezsiniz. Ancak internetten bilgisayarınızın tahmini güç gereksinimine bakabilirsiniz. Eğer güç kaynağınızın verdiği değer internette bulduğunuz o değere çok yakınsa büyük ihtimalle sistem güce bindiğinde güç kaynağı gerekli enerjiyi sağlayamıyor diyebiliriz. Benimkisi tamamen bir teori şuan.

Güç kaynağı hesaplayıcısı
hocam güç kaynağımı nasıl test edebilirim?
Şimdi ekran yanıp söndü ve sürücü gitti başlattan amd settings e girince şu mesajı aldım: 7jyb58j.png
Bir başka önerim ise ekran kartının driverını DDU ile tamamen kaldırıp yeniden kurmanız olacak.

Crimson sürücüyü kurdum ddu ile adrenalini kaldırıp. Daha önce de böyle çok yaptım ama windwos update otomatik güncelliyordu. Ayarlardan kapatsam da güncelliyordu. wushowhide.diagcab adlı araçla dün gece sürücü güncellemesini gizledim ve güncellemedi dünden beri. Sorun yok gibi görünüyordu fakat şimdi birkaç defa ekran dondu ve ekran gidip geldi. Amd settings ise açılmıyor şu şekilde oluyor: m7w5ua9.png

Pc yi 4.5 yıldır kullanıyorum ve 8 ay gibi bir süredir bu sorun var ve giderek arttı.

Sistem şu şekilde: Msi h110m pro vd
Asus rx460 2gb
İ3 6100
HI-LEVEL 8GB, DDR4-2133MHz
AEROCOOL VX Serisi (AE-VX400), 400W, 12cm Fan, Güç

@Bay hocam siteden hesapladım 224watts yazdı. Doğru mu hesapladım, siz de bakabilir misiniz?
@Er73748 rica etsem bakabilir misiniz

Son düzenleme:
Crimson sürücüyü kurdum DDU ile adrenalini kaldırıp. Daha önce de böyle çok yaptım ama Windows Update otomatik güncelliyordu. Ayarlardan kapatsam da güncelliyordu. Wushowhide. Diagcab adlı araçla dün gece sürücü güncellemesini gizledim ve güncellemedi dünden beri. Sorun yok gibi görünüyordu fakat şimdi birkaç defa ekran dondu ve ekran gidip geldi. AMD settings ise açılmıyor şu şekilde oluyor: m7w5ua9.png

PC'yi 4.5 yıldır kullanıyorum ve 8 ay gibi bir süredir bu sorun var ve giderek arttı.

Sistem şu şekilde: MSI H110M PRO VD.

ASUS RX460 2 GB.
i3 6100.
Hi-Level 8 GB, DDR4-2133MHz
Aerocool VX serisi (AE-VX400), 400W, 12cm fan, güç

@Bay hocam siteden hesapladım 224watts yazdı. Doğru mu hesapladım, siz de bakabilir misiniz?
@Er73748 rica etsem bakabilir misiniz?

Burada bir şey gözüme çarptı. Neden bu kartta Radeon Software kullanmıyorsunuz? DDU ile sürücüyü silin ve 20.11.2 sürümünü kurun. Radeon Software bu karta daha uygun gibi.

@Er73748 Ddu ile kaldırıp 20.11.2 sürücüyü kurdum. Bios pilini de çıkarttım bios sıfırlandı. Updateyi de 7 günlüğüne duraklattım. Bakalım. Hocam güç kaynağında bir sorun olsa böyle olur mu? Ekran kartını çıkartıp deneyeceğim yine olursa.

@Er73748 DDU ile kaldırıp 20.11.2 sürücüyü kurdum. BIOS pilini de çıkarttım BIOS sıfırlandı. Update'yi de 7 günlüğüne duraklattım. Bakalım. Hocam güç kaynağında bir sorun olsa böyle olur mu? Ekran kartını çıkartıp deneyeceğim yine olursa.

Tamamdır. Sistemi biraz test edin. Sonuca göre yazarsınız. Orada sorun olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı