Sapphire RX460 görüntü vermiyor

Efe Yetimoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Çalışır durumda Sapphire RX460 2 GB OC model 2.el bir ekran kartı aldım. Dönüştürücü ile kullanmaya çalıştım Dark'ın HDMI to VGA adaptörü ile denedim. Ekrana görüntü gelmedi eski ekran kartina takıyorum dönüştürücüyü görüntü geliyor. Anakartım eski Gigabyte GA-81945GZME-rh kendi sitesinden baktım PCI Express X16 destekliyor. Kart ta sağlam ama görüntü yok. Ne yapabilirim? Yeni PC'de deneyemem.

World modeli ATX-450 450 Watt.
Doğru baktıysam eğer kullandığınız psu 12v dan 224 veriyor. Rx-460 75 tdp isteyen bir kart, baktığımız zaman bu değeri karşılamakta ama diğer sistem bileşenleri fazla tdp kullanımına sahipse sorun powersupply kaynaklıdır.

Güç kaynağı kaynaklı bir problem hocam. 12V kanalından sadece 224V verebiliyor. O değerde RX460 kartı beslemek için çok yetersiz kalıyor. Bilindik markalardan alınan 500W değerinde güç kaynağı kullanmak sorunu çözecektir.

Arkadaşlar çok sağ olun Allah razı olsun ksrta takarken bozdum sandım. İyi akşamlar.
Doğru baktıysam eğer kullandığınız PSU 12Vdan 224 veriyor. RX-460 75 TDP isteyen bir kart, baktığımız zaman bu değeri karşılamakta ama diğer sistem bileşenleri fazla TDP kullanımına sahipse sorun Power Supply kaynaklıdır.

Bu arada 2. bir RAM takınca fanları dönmeye çalışıyor gibi oluyor büyük ihtimalle doğru tahminde bulundun sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı