Asus RX480 Fazla Voltaj Problemi

Uğur Gün

Hectopat
Daha fazla  
Kartımla ilgili uzunca bir süredir problem çekiyorum. Problemin kaynağını buldum sanırım.
Resimdeki görüldüğü gibi. Verilen voltaj değeri 1168, bunun normalde 1150 olması lazım ancak aşağı çekemiyorum. Minimum değer olarak 1168 gösteriyor(1150 olmalı normalde).
PC'yi overclocksuz kullanıyorum. Ama nedense voltaj olması gereken ayarına dönmüyor. Yukarıdan MHz'yi aşağı çeksem bile 1150'den 1168'e geri cıkartıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ?

ff854069287ef749a79d7d7804fa1cce.png

Edit: programın bir önceki sürümünü indirip kurdum fakat yine aynı. Şimdi driverın eski sürümünü kurmayı deneyecem.

Edit2: Kutu içeriğinden çıkan CD'den driverı kurdum fakat voltaj değeri halen aynı. Tekrar en güncel sürücüyü geri yükledim. BIOS'tan voltaj değerlerine bakmayı deniyecem.

Kart aşırı ısınıyor. Bir yerden sonra siyah ekran ve seslerin takılması problemiyle birlikte reset atmak zorunda kalıyorum. Isınmanın sebebini de bu voltaj fazlalığı olduğunu düşünüyorum. Yanılıyor muyum ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam programı gaming modda çalıştırdığınız için voltaja +18 gibi bir değer ekliyor olabilir. Solda ki modlardan geçerli modu değiştirip birde öyle kontrol eder misiniz ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı