ASUS RX580 4 GB Dual OC 82-85 derece

Furkan Taylan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim ekran kartına sahibim. Öncelikle bir oyunu en fazla 3 saat oynarım. Bugün MSI Afterburner açıkken dikkat ettim sıcaklığa, sıcaklık 82-85 derece arasında bunun bir zararı var mıdır? Ekran kartı neden bu kadar ısınıyor?

Not: Grafik ayarlarım en düşükte oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik ayarları düşükteyken ekran kartı yüksek ayarlara istinaden daha az kullanılır. Ona rağmen 82-85 derecelerine ulaştıysa kasanızda hava akışı problemi olabilir. Dual modeli olabilir lakin yine de çok fazla geldi bana. Bu sorunu en basitinden kasanızın yan kapağını açarak çözebilirsiniz. 5 derece indirebilir diye düşünüyorum.

Genel anlamda RX 500 serisinde bu gözlemleniyor. Kendine özgü fan ayarı yapabilirsin, en azından 70 veya 75 derecelere getirirsin çok fazla fan sesi olmadan. Eğer işten anlıyorsan Undervolt işlemi yapabilirsin. Genelde bu kartlara uygulanan ve sağlığını arttıran bir işlem. Ancak her hangi bir bozulmada garantiden çıkar mı bilmiyorum. Bilmeni isterim ki uzun ve uğraştırıcı bir işlem. RX 580 Undervolt Rehberi - Technopat Sosyal

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim ekran kartına sahibim. Öncelikle bir oyunu en fazla 3 saat oynarım. Bugün MSI Afterburner açıkken dikkat ettim sıcaklığa, sıcaklık 82-85 derece arasında bunun bir zararı var mıdır? Ekran kartı neden bu kadar ısınıyor?

Not: Grafik ayarlarım en düşükte oynuyorum.
Undervolting yapmanı tavsiye ederim. Bu sayede MSI Armor RX 580'im en fazla 68 derece oluyor. Bunun için Sosyal'de rehberler mevcut.

Undervolting yapmanı tavsiye ederim. Bu sayede MSI Armor RX 580'im en fazla 68 derece oluyor. Bunun için Sosyal'de rehberler mevcut.
Undervolt işleminde performans kaybı çok yaşanıyor mu? Gerçi bende de arkadaşın belirttiği modelden var ama ben maksimum 72 dereceyi gördüm.

Undervolt işleminde performans kaybı çok yaşanıyor mu? Gerçi bende de arkadaşın belirttiği modelden var ama ben maksimum 72 dereceyi gördüm.
Performans falan azalmıyor. Güç tüketimi azalıyor ve daha serin çalışıyor kart. MSI Afterburner yazılımından en üstteki Core Voltage'ı -106'da gayet stabil şekilde kullanıyorum.

Undervolt yapmadım ve aynı kartı kullanıyorum. Isı en fazla 73-76 tam yükte. 8-10 saatlik oyun sonrasında. Sabit değerler bunlar ve yer yer 10-15 derece düşüyor. Kasanın hava akışında sıkıntı var bence. Sıcak hava dışarıya tahliye edilemiyordur. Kasanın kapaklarını açık olarak çalıştırabilirdin. O zaman fark anlaşılır. Bende kapak açıkken 70 üstüne çok zor çıkıyordu ama böyle kullanmak çok sağlıklı değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı