ASUS RX580 4 GB nasıldır?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191207_221354.jpg
    Screenshot_20191207_221354.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 78
Kartta ısınma sorunu var diyen arkadaş ilk açsın baksın karta. ASUS Dual modelleri ekran kartı modelleri ile kendi aralarında değişiyor. RX580 Dual kartının soğutması başarılı. Bahsedilen sorunlu Dual GTX1660 modelinde gördüğüm EVO olmayan modeldi.

Bu arada alıcıya hayırlı olsun güzel bir seçim. Yeni RX5500 beklemek daha mantıklı olurdu ama sistem hediye geldi demişsiniz, problem yok.

Kartta ısınma sorunu var diyen arkadaş ilk açsın baksın karta. ASUS Dual modelleri ekran kartı modelleri ile kendi aralarında değişiyor.
Özellikle RX 5XX diye model belirttim. Isınma problemi konusunda ise ''kronik sorunlu kart, kesinlikle almayın'' gibi bir şey de demedim zaten. Çoğu konuda okuduğum ve arkadaşımın da tecrübesine dayanarak ''kronik sorunlu diye biliyorum'' dedim.

Almayın aldırmayın iade edin! Kart -100 mv undervolt ve yüzde yüz fanda 90 derece çalışıyor. Belki kasamdan da kaynaklı olabilir isterseniz video atabilirim.
Şuan sallıyorsun kardeşim. Bizzat 6 ay boyunca -100mv'de yüzde 60 sabit fan hızında 70 derece sabit sıcaklık değerlerinde kullandım. Kasanın peş para etmez hava akışını karta mâl etmen çok yanlış.
Konu sahibi arkadaşım kartı bizzat 6 ay kullandım. Kart kendi stok fan ve voltaj ayarında yüzde 85 fan devrinde 75 dereceyi geçmiyor.(Kasam CM MasterCase Pro 3 be toplam 5 adet fan var kasamda) Sesten aşırı rahatsız olan birisi olarak fan devrini yüzde 50'ye sabitledim. Bu sefer 86 dereceyi gördüğüm oldu. En son -100mv voltaj yaptım, bellekleri de 1750'den 2000MHZ'ye çektim. Hem undervolt hemde OC yaptım yani. Fanı da sabit %60 fan devrine aldım ve 6 ay boyunca 70 derece sabit şekilde oynadım. Şuan RX 580 Strix 8GB kullanıyorum ve 4GB ile 8GB arasında neredeyse fark yok. Sadece 4GB'den fazla kullanan oyunlarda 60FPS alsanda donmalar oluyor. Bu karta ısınıyor diyenin ya kasası beş para etmez bir kasadır ya da kullanmasını bilmiyordur.

Son düzenleme:
Özellikle RX 5XX diye model belirttim. Isınma problemi konusunda ise ''kronik sorunlu kart, kesinlikle almayın'' gibi bir şey de demedim zaten. Çoğu konuda okuduğum ve arkadaşımın da tecrübesine dayanarak ''kronik sorunlu diye biliyorum'' dedim.
Üstünüze alınmışsınız ama aslında lafım size değildi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı