ASUS RX580 Dual 8 GB 87 derece

murat19gfb

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS RX580 Dual ekran kartım çok ısınıyor ne yapmam lazım? UV da bakarak yapmaya calıştım ama yapamadım. Kullandığım kasa ise Rampage Azor kasa 3 önde, 1 arkada fan var. Ekran kartımın ısısını düşürmek için ne yapmalıyım, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın camını çıkar sıcaklıklarda bir değişiklik yoksa termal macunun işlevini yitirmiştir. Fan eğrisini agresifleştirerek idare edebilirsin 87 derece yüksek.

Kasa camını cıkarttım kullanıyorum yükte 72 derecelerde oluyor ama içine toz doluyor underwolt yaptım ama WattMan hatası almaya başladım.
Eski Dual serisi çok ısınan bir seri, agresif fan curve ayarlamayı dene.

Ekran kartım hemen hemen 1 yıllık fan curve ayarını nasıl yapabilirim ve bir zararı olur mu karta.
Macun değişimi ve termal pad değişimi yaptınız mı? Oldukça eski bir kart çünkü.

Kartım daha 1 yıllık macun ve termal pad degisimi yapmadım. Kasam ise bu RAMPAGE AZOR 4x120mm RGB FANLI 600W 80 PLUS USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da acaba kasadan kaynaklı olabilir mi?
Radeon Software'den undervolt yapmayi deneyebilirsin. Bostayken 750 Volt ve 1000 MHz ayarlasan 35-40 derece olur maksimum.

Hangi ayarları yapmam lazım ben yapmayı denedim ve WattMan aldım FPS kayıplarım oldu bana yardımcı olur musunuz bu konu için?

Merhaba, ASUS RX580 Dual ekran kartım çok ısınıyor ne yapmam lazım? UV da bakarak yapmaya calıştım ama yapamadım. Kullandığım kasa ise Rampage Azor kasa 3 önde, 1 arkada fan var. Ekran kartımın ısısını düşürmek için ne yapmalıyım, yardımcı olur musunuz?

Normal. Biraz bir 4-5 derece fazla.

Radeon Software ac. Performans sekmesine tikla. Ayarlama yerine gelip Manuel'i sec. GPU tuning ve gelismis kontrolu ac. Oradan manuel olarak frekans=1000 voltaj=750 yaz. Sonra da yukaridan degisiklikleri uygula de.

Geri
Yukarı