MSI Armor RX580 8 GB 83 derece oluyor

sinan sivrikaya

Centipat
Hermaltake V200 kasaya sahibim kasama camı taktığımda 84 85 dereceyi görüyor ekran kartı. Red Dead Redemption 2'de yan camı söktüğümde ise 74'e düşüyor, kasama ekstra iki fan daha ekledim ama fayda etmedi. Ne yapmam gerekir? Yeni kasa mı almam lazım? Çözümü olan varsa lütfen söylesin.

Ryzen 5 1600 12nm
MSI Armor RX580 8 GB
MSI B450 PRO VDH Plus
Thermaltake 600W 80+ PSU
Thermaltake V200 kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Hermaltake V200 kasaya sahibim kasama camı taktığımda 84 85 dereceyi görüyor ekran kartı. Red Dead Redemption 2'de yan camı söktüğümde ise 74'e düşüyor, kasama ekstra iki fan daha ekledim ama fayda etmedi. Ne yapmam gerekir? Yeni kasa mı almam lazım? Çözümü olan varsa lütfen söylesin.

Ryzen 5 1600 12nm
MSI Armor RX580 8 GB
MSI B450 PRO VDH Plus
Thermaltake 600W 80+ PSU
Thermaltake V200 kasa
Armor serisi MSI'ın soğutması en kötü olan kart modelidir bunu bilmelisiniz. Ayrıca o kasayla çoğu kartı soğutamazsınız. Kasa değişimi şart gibi.

Ryzen 5 1600 12nm
MSI Armor RX580 8 GB
MSI B450 PRO VDH Plus
Thermaltake 600W 80+ PSU
Thermaltake V200 kasa

Evet bende muzdarip tim işlemci ve gpum 85 dereceleri görüyordu ancak kasayı temizleyince işlemcim inanılmaz şekilde düştü düzeldi 85 derecedeyken 67 dereceyi geçmeyecek hale geldi. Ancak ekran kartı halen yanıyordu. Undervolt yapmami onerdiler. Yaptım inanılmaz sonuçlar aldım 2 K Ultra GTA 5'te 86 dereceleri gören kartım bu arada fanlar da inanılmaz ses yapıyordu. % 65'de kulağım patlayacak gibiydi. Undervolt sonrası 1 saatlik gta 5 2 k ultra oyun testinde Max 72 derece gördü ve fan hızı ise % 35 40 arasında. FPS düşüşü de yaşamadım. İnanılmaz sessiz bir ortam oldu hemde. Undervolt yapmanızı öneririm.

Evet bende muzdarip tim işlemci ve gpum 85 dereceleri görüyordu ancak kasayı temizleyince işlemcim inanılmaz şekilde düştü düzeldi 85 derecedeyken 67 dereceyi geçmeyecek hale geldi. Ancak ekran kartı halen yanıyordu. Undervolt yapmami onerdiler. Yaptım inanılmaz sonuçlar aldım 2 K Ultra GTA 5'te 86 dereceleri gören kartım bu arada fanlar da inanılmaz ses yapıyordu. % 65'de kulağım patlayacak gibiydi. Undervolt sonrası 1 saatlik gta 5 2 k ultra oyun testinde Max 72 derece gördü ve fan hızı ise % 35 40 arasında. FPS düşüşü de yaşamadım. İnanılmaz sessiz bir ortam oldu hemde. Undervolt yapmanızı öneririm.
hocam nerden nasıl yaptınız
Armor serisi MSI'ın soğutması en kötü olan kart modelidir bunu bilmelisiniz. Ayrıca o kasayla çoğu kartı soğutamazsınız. Kasa değişimi şart gibi.
öneri kasa varmı kardeşim

UnderVolt için bu rehbere bakabilirsiniz.
Kasa olarak orta segmentte her zaman Corsair Carbide Spec Delta RGB modelini tavsiye etmişimdir yine tavsiyem ondan yana olucak. Buzdolabı gibi çalışıyor ısınma sorununuzu tamamen ortadan kaldıracağına eminim ama kasa değiştirmek son çözümünüz olmalı. Yazılımsal bir şekilde sorun hallolmazsa düşünülebilir.

UnderVolt için bu rehbere bakabilirsiniz.
Kasa olarak orta segmentte her zaman Corsair Carbide Spec Delta RGB modelini tavsiye etmişimdir yine tavsiyem ondan yana olacak. Buzdolabı gibi çalışıyor ısınma sorununuzu tamamen ortadan kaldıracağına eminim ama kasa değiştirmek son çözümünüz olmalı. Yazılımsal bir şekilde sorun hallolmazsa düşünülebilir.

Avcı hocamın dediği linkten bakabilirsiniz aynen.
Avcı bir sorum olacak hocam ben voltaj değerleriyle çok oynuyorum mesela oyuna girerken oyun voltajına çekiyorum ve ısınma yaşamıyorum oyunu kapatınca normal voltaj settings diye bir stabil voltajı kaydettim. Oyundan cıktıgımda ise onu ayarlıyorum çünkü ses yapmıyor. Sıfır RPM'e almıyor onun için stabil yapıyorum. Sizce çok voltaj değiştirmek ekran kartını hırpalar mı? Bir sıkıntı yaşar mıyım?

Avcı hocamın dediği linkten bakabilirsiniz aynen.
Avcı bir sorum olacak hocam ben voltaj değerleriyle çok oynuyorum mesela oyuna girerken oyun voltajına çekiyorum ve ısınma yaşamıyorum oyunu kapatınca normal voltaj settings diye bir stabil voltajı kaydettim. Oyundan cıktıgımda ise onu ayarlıyorum çünkü ses yapmıyor. Sıfır RPM'e almıyor onun için stabil yapıyorum. Sizce çok voltaj değiştirmek ekran kartını hırpalar mı? Bir sıkıntı yaşar mıyım?
Bunun için yeni bir konu açabilir misiniz. Gerçekten tartışılabilecek bir konu. Kendi başıma kesin bir cevap veremem bunun için. Hem bu konuda bilgilenmek isteyenler de faydalanabilir.

Geri
Yukarı