Asus S400CA Mağduru

Cihat ŞAN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir haftadır asus S400CA ultrabook cihazımla ve asus firması ile savaş yapmaktayım, windows kurulu sistemim çöktü recovery dosyama da virüs bulaştığı için, bilgisayara komple format atmak zorun da kaldım.

Şimdi 24GB'lık SSD HDD ne işe yarar ve nasıl kullanılır bilgisini almak istiyorum, aynı zaman da bilgisayara ait Asus Single Language Windows 8 ISO nereden bulabilirim. Orjinal key'imi kullanarak pc'yi yeniden kurmak istiyorum.

Windows 8.1 kurdum fakat PCI sinyal alma ve veri işleme denetleyicisi diye bir donanımın sürücüsünü bir türlü bulamadım. Bu beni çılgına çevirdi. Asus ise yeniden yükleme yapar ve 70 TL ücret alırız diyor ve yalnızca Windows 8 kurup yeniden tekrar deneyin diyor bu sürü için. Şimdi Windows 8 ISO lazım, Windows 8.1 değil lütfen bu ayrıntıya dikkat edelim.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba pc önümde duruyo şimdi sizin söylediğiniz gibi işletim sistemini hemen SSD ye kuruyorum ve söylediğiniz program ile driver taraması yaptırıyorum umarım faydası olur, 1 saate kadar sonucu buraya yazarım.

Şimdiden teşekkürler

Peki bir sorum daha olacak, işletim sistemini SSD hdd bölümüne kurduk, kuracağımız programlar için 24 gb lık SSD hdd bölümün de yer olmayacak ? bunun için ne yapacağım ? programları normal HDD bölümünü D veya E sürücülerini göstererek mi kurulum gerçekleştireceğim ?

Merhaba pc önümde duruyo şimdi sizin söylediğiniz gibi işletim sistemini hemen SSD ye kuruyorum ve söylediğiniz program ile driver taraması yaptırıyorum umarım faydası olur, 1 saate kadar sonucu buraya yazarım.

Şimdiden teşekkürler

Peki bir sorum daha olacak, işletim sistemini SSD hdd bölümüne kurduk, kuracağımız programlar için 24 gb lık SSD hdd bölümün de yer olmayacak ? bunun için ne yapacağım ? programları normal HDD bölümünü D veya E sürücülerini göstererek mi kurulum gerçekleştireceğim ?
Evet normal HDD bölümünü D veya E sürücülerini göstererek kuracaksınız.

Sistemi yeniden kurdum, SSD üzerine kurulu sistem, gerçekten ilk aldığım günkü kadar hızlı çalıştı. söylemiş olduğunuz program aracılığıyla sürücü sorununu da giderdim, daha sonra o programı kaldırdım.

Şimdi sistemin yedeğini almak istiyorum, biliyorsunuz ultrabooklar da DVD sürücüsü yok, yada benim pc de yok. Acronis kurup sistem yedeğini öyle alabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı