Asus S400CA Sisteme Yosemite veya Mavericks Kurmak

Esmeria

Hectopat
Yer
Bodrum
Daha fazla  
Meslek
Serbestttt
Merhaba arkadaşlar, sizlerden bilgi ve öneri almak istediğim Asus S400 CA Mac OS olarak Yosemite mi yoksa Mavericks kurulumu yapmayı önerirsiniz?

İkinci olarakta ben halihazırda TP link TL-WN 822N V3 kullanmaktayım. Arastırmalarıma göre TP link olarak Mac OS desteği görünmüyor fakat Realtek RTL 8192CU olarak Mac desteği bulunmakta. Bunlardan hangisi doğru?

Bir de Wi-fi kart değisimi de yapmak istiyorum. Turkiye'den temin edebileceğim ve Mac OS desteği olan bir Wi-fi kart önerisi alabilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Esmeria selamlar, sanırım sende benim gibi asus s400ca kullanıyorsun. Ben bu sisteme niresh ile sorunsuz Mavericks kurmuştum fakat şimdi Yosemite kurayım diye Mavericks i sildim ve malesef Yosemite kurulumunda sorunlar yaşıyorum iki üç gündür çıkamadım işin içinden. diğer mesajlarından anladığım kadarıyla sen Yosemite kurulumunu yapmışsın, hangi boot flagları kullanıyorsun? ben mavericks de dart=0 IntelCapriFB=3 ile açıyordum ama yosemet de bu flaglar işe yaramadı. yardımcı olursan çok sevinirim. kolay gelsin

Şu anda makinam yanımda değil. Ama sana akşam makina gelince bütün bilgileri göndereceğim.
Senin yaşadığın sorun nedir Yosamite kurulumunda?

Çok teşekkür ederim gerçekten, baya sinirlerim bozuldu yosemite giderken eldeki mavericks den de olunca :)

Niresh in Yosemite.dmg sini indirip transmac ile usb hazırladım usb ile açtım kurulumu tamamladım fakat restartan sonra yosemite işletim sistemini açarken logo gelip alttaki bar hiç dolmadan öyle kalıyor. mavericks de boot ederken "dart=0 IntelCapriFB=3" flaglarını kullanmazsam da benzer bi sorun yaşıyordum.
Sen bana kurulumda nasıl bir yol ilzedin vs anlatırsan müsait olduğunda, aynı şekilde bende düzgün bir kurulum gerçekleştirip yosemite kavuşurum diye düşünüyorum.
Buradan zor olursa fb den ekliyebilirsin Emre Ayaydın | Facebook veya mail vereyim :) şimdiden çok teşekkür ederim. görüşmek üzere.

İlk önce bence Niresh Yosemite değilde normal Yosemite kurmanı öneririm. Ben Niresh hiç kurmadım. Ama normal Yosemite' de ilk boot kısmına başlamadan sitedeki videodaki gibi graphics menu' deki Inject EDID kaldırdım. Sonraki kurulum, yani ayar kurulumundan öncede sadece Injet Intel seçili kalacak ama Fake ID kısmına 0x01660003 yazarak kurulum yaptım. Hiçte bir sorun yaşamadan kurulumu gerçekleştirdi. Ondan sonra Clover Configiratör ile Graphics kısmında Intel Inject yapıp yine 0x01660003 yazarak kayıt et ve ekran kartınıda tanınmış olursun. Başka bir şey yapmana gerek yok.
Bu arada facebook kullanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı