Çözüldü ASUS SSD'li açılış logo ekranındaki ASUS simgesi 2 kez çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetTr07

Femtopat
Bu ay ASUS vivobok 512 GB SSD'li 8 GB RAM'li 10.nesil i7 işlemcili dizüstü aldık.
Sistem SSD üzerine kurulu zaten SSD'den başka disk yok sistemde sorunumuz şu ki ASUS logo ekranı 2 kez çıkıyor SSD'li bir sisteme göre şayet masaüstü bilgisayarımda da SSD var çok hızlı açılıyor.
Konumuza dönecek olursak BIOS güncelleme sihirbazını ASUS sitesinden indirip çalıştırdım her şey oldu ancak logo yine 2 kez açılıyor BIOS'dan güncelleme konusunda da ezflaş olarak bir türlü yapamadım fikri olanlardan yardım bekliyorum.

BIOS ayarlarında Fast Boot aktif durumda mı?

• BIOS içerisinden "Boot" içerisinden "POST Time" ayarını 0 yapın.
  • Fast Boot açıktır ama siz yine de kontrol edin.
  • Yine "Boot" içerisinden "Full Screen Logo"'yu devre dışı bırakın.

Hocam birisi bios logosu, diğeri de windows logosunun yerine çıkan asus logosu bunlar sistem üreticisi asus olduğu için asus yazıyor. Masaüstlerinde genellikle sistem üreticisinin logosunu windows logosu yerine kullanmak için ayar olur, laptoplarda bazen olmuyor biosa bakın.

Ayrıca fast bootu açarsanız o bios ekranında çıkan logo atlanılacağı için windows logosu yerine çıkan tek asus logosunu görürsünüz. Ya da windows logosunu aktif hale getirin ve bir asus logosu bir windows logosu görün.

Dosya Ekleri

• 15948220308657712376532889919159.jpg
    15948220308657712376532889919159.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 130
Son düzenleme:

Geri
Yukarı