ASUS STRIX B250G Gaming vs Asus ROG STRIX B250H GAMING

Ahmt88

Hectopat
Daha fazla  
Arızalanan Asus B150M-C anakartımın garanti kapsamında değişim kararı sonrasında yerine bir anakart alacağım, aslında ilk olarak düşüncem bütçenin de kısıtlı olmasından dolayı Asus STRIX B250G GAMING yönünde. Ancak kasayı toplayıp montajını yaparken kendi kendime bir daha anakart alırsam ATX formunda kart alırım demiştim. Çünkü montajda anakartın kısmen küçük olması nedeniyle biraz zorlanmıştım. Şimdi ise ATX formunda Asus ROG STRIX B250H GAMING alternatifi mevcut. İki kart arasında ise güncel fiyatta 140-150 lira gibi bir fark var. Bütçe kısıtından dolayı tam karar veremiyorum. Birde iki anakart arasında teknik açıdan da çok bir fark yok gibi sanki. Sizlerin düşüncesi nedir acaba, fikrini belirten arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İşlemci; İntel i5 6500
Ekran kartı; ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5
RAM ; Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz
Kasa ; ATX anakarta uyumlu.

Son düzenleyen: Moderatör:
ATX olan kart bana daha güzel görünüyor. İki kart arasında özellik olarak aman aman bir fark yok. O sebeple görsel olarak güzel gelen ATX olan kart daha önde.

Bir son dakika gelişmesi sonucu tercihim ASUS ROG STRIX H270F GAMING yönünde oldu. Bugün muhtemelen elime ulaşır. Gün içerisinde termal macun işini halledebilirsem montajı yapacağım. Anakart değişikliği sonrası yeniden Windows kurulumu yapmam gerekir mi yoksa kurulu olan eski sistem ile sorunsuz çalışır mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı