S24 vs S23

Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi ikisi arasında kaldım. Şimdi S24 işlemci olarak daha iyi ama Samsung Exynos kim güvenir bilemiyorum belki de ben ön yargılıyımdır. Ek olarak hiçbir fark göremedim Bluetooth, hoparlör, kamera... Sizler ne dersiniz ek fiyat farkı verip almaya değer mi bütçe sıkıntım yok ama gidip boş yere fazla da vermek istemiyorum. Bu arada 7 yıl güncelleme desteği alıp almaması takıldığım bir konu değil ne de olsa en amiral gemisi telefonu bile alsan maksimum 3 yıl gidiyor.

Ben S23+ kullanıyorum. Youtubeda Exynos lu S24 ile Snapdragon lu s24 arasında karşılaştırma videoları var.
Exynos lu s24 karşılaştırma testi sırasında bşr kez dondu. Isınma problemi var, bataryası daha çabuk bitiyor. İşlemci kamera uyumsuzluğu var. Exynos lu amiral gemisi ben almazdım. Snapdragon 8gen2 işlemcili S23 samsungun en sorunsuz serisi oldu. Kullandığım S23+ günlük kullanımda bataryası 2 gün gidiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başlıkta da belirttiğim gibi ikisi arasında kaldım. Şimdi S24 işlemci olarak daha iyi ama Samsung Exynos kim güvenir bilemiyorum belki de ben ön yargılıyımdır. Ek olarak hiçbir fark göremedim Bluetooth, hoparlör, kamera... Sizler ne dersiniz ek fiyat farkı verip almaya değer mi bütçe sıkıntım yok ama gidip boş yere fazla da vermek istemiyorum. Bu arada 7 yıl güncelleme desteği alıp almaması takıldığım bir konu değil ne de olsa en amiral gemisi telefonu bile alsan maksimum 3 yıl gidiyor.

Aradaki fiyat farkına değmez S23 al geç.

Bu arada 7 yıl güncelleme desteği alıp almaması takıldığım bir konu değil ne de olsa en amiral gemisi telefonu bile alsan maksimum 3 yıl gidiyor.

Hala iPhone 6S kullanan insanlar var. Maksimum üç yıl gitmiyor yani. Ben de S6 Edge kullanmıştım 1-2 sene önce. Telefonunuza iyi bakarsanız 3 yıldan çok daha uzun süre iyi durumda kullanabilirsiniz cihazı. Hele ki ultra alırsanız çıktığı zamanın en iyisi olarak çıkan telefonlar gerçekten çok uzun süre kullanılabiliyor. S24 ve S23 ekran süresi hakkında kötü yorum yapan çok kişi var. Ultra serisinde batarya boyutu da büyüdüğü için daha iyi ekran süreleri verebiliyor. Ve hayır boşa para vermiş olmazsınız.

Bu arada 7 yıl güncelleme desteği alıp almaması takıldığım bir konu değil ne de olsa en amiral gemisi telefonu bile alsan maksimum 3 yıl gidiyor.

Burada yanlış anlaşılan bir konu var. Hiçbir amiral gemisi telefon 3 yıl gitmez. En az 5 yılı rahat devirir. Benim 2. Telefon olan orta segment huawei nova5t 4 yılı geçti hala sorunsuz çalışıyor. Ne donma, ne kasma var. Tek problemi artık bataryası daha az gidiyor. Kaldı ki snapdragon 8gen2 işlemcili S23 uzun yıllar sıkıntı çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı