Asus Strix Gaming GTX 950 Sistem Toplama

Eray Kayaturan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bundan birkaç yıl önce büyük bir hevesle eskimiş olan bilgisayarıma GTX 950 ve onu beslemesi için 500W PSU almıştım ama özellikle bu aralar sistem çok yetersiz gelmeye başladı. Dolayısıyla bu parçaları da heba etmeden bir sistem toplamak istiyorum bütçeden kısmak için, zaten bu parçaları kullanacağımdan SSD de düşünmüyorum. Böyle bir sistem ne kadar mantıklı olur? Olursa da nasıl bir sistem önerirsiniz?

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Bundan birkaç yıl önce büyük bir hevesle eskimiş olan bilgisayarıma GTX 950 ve onu beslemesi için 500W PSU almıştım ama özellikle bu aralar sistem çok yetersiz gelmeye başladı. Dolayısıyla bu parçaları da heba etmeden bir sistem toplamak istiyorum bütçeden kısmak için, zaten bu parçaları kullanacağımdan SSD de düşünmüyorum. Böyle bir sistem ne kadar mantıklı olur? Olursa da nasıl bir sistem önerirsiniz?

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Sistem nerede?

Anakartım Foxcon G41MXE,
işlemcim İntel Core Duo 2 E7600.

Birkaç yıl önce almıştım GTX 950’yi bu yüzden değişmek istemiyorum.GTX 950 ile darboğaz yapmayacak bir işlemci arıyorum tabi ona uygun bir de ekran kartı.

RAM’ı de anakartı destekleyen bir 8 GB düşünüyorum.

Asıl amacım zaten bütçeyi azaltmak.

Tekrar teşekkürler.

Selamlar. GTX 950 ile CPU darboğazı yaşamamak için en azından intel 4. nesil i3 yada AMD FX 6300 gerekli. Intel tarafında H81 çipsetli bir anakart yeterli olacaktır, H97 olursa daha iyi. AMD tarafında FX 6300'ü destekleyen herhangi bir anakart olur. 8GB DDR3-1600 RAM yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı