Asus Strix GTX 1070 Yamuk Duruyor

egemencamagac

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartıma çok dikkatli baktığımda hafif yamuk durduğunu fark ettim. Forumda bu ekran kartı ile ilgili bir konu bulamadım. Resimlere bakıp yardım eder misiniz? Kart ağır ve uzun olduğu için bu durum normal midir? Anakartımda PCIe 16x destekli yuva mevcut. Yuvaya tam oturuyor. 6+4 pin soket kablosunda herhangi bir gerilim mevcut değil.
B84C4B70-230B-4017-906F-2C9192DEC102.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç derece yamuk durabilir, sorun yok.
Desteklemek için aparatlar var fakat çok pahalılar. Kendiniz bir çözüm üretebilirsiniz. Örneğin plastik bir çubuk ile desteklemek gibi.

Kafana takma. İlk ASUS STRIX RX 580 aldığım ve taktığım zaman benim ekran kartı da yamuk durdu. Ama bu kartın ağırlığından dolayı. Çünkü soğutucusu bayağı büyük. 3 fan var. Bilgisayar kasana darbe, sarsıntı vs. olmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.

Tahtadan kolayca yapabilirsin veya milyoncularda ucuz plastikler oluyor hayal gücüne göre bir şey üretebilrisin. Kablolamayı da düzeltin gerekirse kasayı modifiye edin bence.

Zamanında sırf bu yüzden buna uygun kasa seçimi yaptığımı hatırlıyorum jilet gibi durması için.
Ağırlık kasaya binmiyor ki çoğu anakartın üzerinde, vida noktaları yükü azaltıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı