Asus Strix GTX 970 Furmark testi

• Konuyu başlatan Kadıköy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 5B
K

Kadıköy

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, şu anda ikinci el aldığım Asus Strix GTX 970'i test ediyorum, bende Gigabyte G1 Gaming GTX 970 mevcuttu ayrıca.
Önce G1 Gaming'i Furmark ile test ettim, sonra da Asus Strix'i.

Sonuçlar:
Gigabyte G1 Gaming: 71 FPS
Asus Strix: 65 FPS

Strix'in G1 Gaming'e göre aldığı sonuç normal mi acaba?

Gigabyte:
gigabyte.png

Asus:
asus.png

Sizin de elinizde Asus Strix 970 varsa furmark ile Preset 1080 testi yapıp sonucu paylaşabilir misiniz karşılaştırma açısından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu testlerde Gigabyte modeli Boost hızı olan 1329Mhz'a ulaşıyor hatta geçip 1379 olmuş ama Asus modeli Boost hızı olan 1253'e ulaşamıyor yukarıda göreceksiniz 1189 olmuş bir kaç test daha denedim base clock olan 1114'ün üstüne çıkmadı bu sefer de.
Asus'un boost hızına ulaşması için kendimiz mi OC edeceğiz? Gigabyte'a hiç birşey yapmadan kendi boost hızına çıkıyordu.

Bu şekilde gözüküyor normal sanırım herşey. Gpu Tweak.png

Bir de şimdi denedim 1354Mhz'ye çıktı GTA V'te, normal boost hızını da bayağı geçti :). Afterburner'ın RTSS'i ile gözlemledim ve manual OC da yapmadım, hatalı olduğunu sanmıyorum.
Şimdi bir de Gigabyte'ı takıp GTA V'de kaça çıktığına bakacağım.

1380Mhz'ye çıktı Gigabyte da. Furmark ile eşit.

Bu hesaba göre Furmark'ın da Asus'u 1354'e çıkarabilmesi gerekirdi ama becerememiş heralde kartın bi sıkıntısı yok. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı