ASUS Strix RX 480 kasma ve ısınma sorunu

Mehmet Yüksel

Hectopat
Daha fazla  
1 yıldır Asus RX 480 Strix ekran karına sahibim. Yaklaşık 1 hafta önce bir problem yaşamaya başladım. Ekran kartı driver'ı güncel durumda bilgisayar anlamadığım bir durumdan ötürü fan çalıştırmamaya başladı. Sorunu kasmalardan dolayı fark ettim, Asus GPU Tweak programına girdiğimde 90 derecede olduğunu ve fanların çalışmadığını gördüm. Hemen manuel olarak modlar arasında geçiş yapıp düzeltebildim.

Ayrıca Asus GPU Tweak 2 programından professional moda geçtiğimde hiçbir değişiklikte yapamadığım için bir problem olduğunu düşünüp Asus'u aradım fakat yazılımsal bir problem olmadığını söylediler ve kartı onlara göndermemi söylediler. Ayrıca bilgisayarı açtığımda ağır bir şekilde kasılmalar oluyor bunun nedeninin işlemciden olup olmadığını düşünerek ekran kartını söküp onboard olarak ta deneme yaptım herhangi bir kasma sorununa yaşamadım.

Şu anda kasma sorununu bilgisayarı açtığımda Asus GPU Tweak 2 programında modlar arasında geçiş yaptığımda düzeltebiliyorum. Program çakışması olasılığına karşı format atıp temiz bir kurulum yaptım bütün driverlar güncel durumda. Yarın kartı Asus'a göndereceğim yazılımsal bir sorunsa en azından 1 ay ekran kartsız kalmak istemiyorum. Bu sorunu yaşayan herhangi bir arkadaşım varsa nasıl düzelttiğini öğrenebilirsem sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı