ASUS STRIX RX 580 T8G Overclock Nasıl Yapılır?

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar ASUS GPU Tweak II programı ile nasıl overclock yapılır?
• Ben ilk fotoğrafta gördüğünüz kısmı sona getiriyorum yani voltajı ve GPU Clock hızı artıyor.
• 2. resimde gördüğünüz gibi oluyor.
• Sonuç 3. resimde.
• Sizce bu şekilde kullanmalı mıyım?

InkedEkran Görüntüsü (13)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (14).png

Ekran Görüntüsü (15).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben maksimum 1495 MHz frekans hızına kadar çıkarabildim; bozulma, mavi ekran vs olmadı. Bunu aşabileceğini de sanmıyorum. Ben de bu şekilde OC yapıyordum.

Bence 1411 mhzyi aşmanın bi anlamı yok. Fps artışı marjinal ve ort. Fps 1-2 arası oynayacak. Rx 580 in limitleri belli. Ha eğer chipi samsung ise zorlayabilirsin özellikle bellekte 2250 ye stabil bir şekilde ulaşabilirsin.

Ben maksimum 1495 MHz frekans hızına kadar çıkarabildim; bozulma, mavi ekran vs olmadı. Bunu aşabileceğini de sanmıyorum. Ben de bu şekilde OC yapıyordum.
FPS artışı gördün mü?
Bence 1411 mhzyi aşmanın bi anlamı yok. Fps artışı marjinal ve ort. Fps 1-2 arası oynayacak. Rx 580 in limitleri belli. Ha eğer chipi samsung ise zorlayabilirsin özellikle bellekte 2250 ye stabil bir şekilde ulaşabilirsin.
Chip derken anlamadım.
Bir de o bellek hızını 2250 yapmak için MSI Afterburner lazım değil mi? Ben GPU Tweak 2 programından bahsediyorum. GPU Tweak programında öyle kısım var ise hemen yükseltebilirim.

5-10 FPS artışı var, değmez. Ayrıca işlemcime darboğaz yapıyor. Bu yüzden de az görmüş olabilirim.
Anladım, ben 1-2 gün full voltaj verip yani 1491 Mhz' de oynadım inanmazsınız ama CS:GO' da city base' de bir kutunun yanında 500 FPS' yi gördüm. Şaşırdıydım açıkçası, en son eski güncellemede 500-600 FPS gördüydüm.
Voltaj kartın ömründen yiyormuş bu doğru mu ve hala siz voltaj vererek yani benim yaptığım gibi mi yapıyorsunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı