AMD Ryzen 1300X ve Asus ROG Strix RX580 T8G Overclock

Rin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar,

Sizlerden 2 konuda yardim isteyecegim @Eyes Wide Shut AMD Ryzen 1300X islemciye 1.3875 CPU voltaji vererek 3.975 GHz'ye cikardigini gordum. Anakartim Asus Strix B350-F Gaming anakart, islemci GHz BIOS'tan 3.975 cikariyorum fakat CPU voltaj degerini degistiremiyorum eski BIOS'ta degistirebiliyordum. Yeni bir BIOS update geldi ve su anda asagidaki gibi Offset mode var. Bu konuda hicbir bilgiye sahip degilim. Istegim 3.975 GHz'ye cikip 1.3875 volt ile asagisinda veya biraz yukarisinda deneme yanilma ile overclock yapmak. Malum ekran kartini daha rahat besleyebilmesi icin, hos su anda da besliyor da :) Yayin yaptigim icin arka planda bir cok program, oyun vs. daha rahat olsun diye boyle bir seye kalkistim. Islemci icin overclock bilgilerinizi bana rehber amacli olmasi adina rica ediyorum.

Asus ROG Strix RX580 T8G model ekran kartina sahibim malum GPU Tweak uzerinden base clock 1411 OC moda aldigimda 1431 MHz cikiyor core clock. Bu degeri herhangi bir guc limiti yukseltme vs. gerektirmeden zaten yapiyor. Tavsiyeleriniz nelerdir nasil karttan daha fazla performans alabilirim? Kart 3 fanli model bildiginiz uzere zaten kolay kolay isinmiyor 3DMark programinda 30 dk. araliksiz 1080p testte 68 derece uzerini hic gormedi, sogutmasi iyi.

IMG-20181223-WA0002.jpg
IMG-20181223-WA0003.jpg

@Asım Demir , @Recep Baltaş , @Ali Güngör üstadlarım sizlerin bir bilgisi varmıdır acaba bu konu ile alakalı olarak ? 2 gündür araştırıyorum fakat hiç bir çözüm bulamadım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı