Asus Strix RX480 Radeon Wattman Hatası

Hocam R9 390 var bende. Benim hatam da wattman ....... falan yazıyordu sag altta sonra siyah ekrana dönüyordu. 2 kere servise yolladım sağlam dediler. Sonra fark ettim Msi gaming app hatasıymış. O tarz program varsa neden olabiliyormuş.

Hocam yabancı ve türk forumlarında da buna benzer bir yorum görmüştüm. DDU ile ekran kartı driverlarını tamamen kaldırdım daha sonra GPU Tweak adlı ( ASUS'un GPU özelleştirmesi için yaptığı program ) programıda kaldırmama rağmen bir şey değişmedi. İnternette en stabil sürüm olarak 16.11.5 olan sürümü yazıyorlardı. Şu an onu kullanıyorum ve en güncel sürüme nazaran daha stabil çalışıyor gerçekten de.

@Manias Hocam bende çok ugraştım kendim buldum. windows değiştirdim falan. Sonra o hatanın Türkçesini verdi. Sonra temiz bir format attım sadece amd sitesindeki güncel driveri kurdum sonra o hatayı vermedi. aradan bayağı bir zaman geçti yeni yazılım falan geldi yükledim yine aynı sekilde oldu. O yuzden sadece amd sitesindeki driveri kurup bırakıyorum. 2 kez servis sağlam dedi yolladı.

@Manias Hocam bende çok ugraştım kendim buldum. windows değiştirdim falan. Sonra o hatanın Türkçesini verdi. Sonra temiz bir format attım sadece amd sitesindeki güncel driveri kurdum sonra o hatayı vermedi. aradan bayağı bir zaman geçti yeni yazılım falan geldi yükledim yine aynı sekilde oldu. O yuzden sadece amd sitesindeki driveri kurup bırakıyorum. 2 kez servis sağlam dedi yolladı.

Güncelleme sonrası aynı şekilden kastınız yine sorun mu verdi ? Yoksa " Aynı şekilde sıkıntısız çalışıyor" mu demek istediniz ?

Hatanın ürkçesinde
Güncelleme sonrası aynı şekilden kastınız yine sorun mu verdi ? Yoksa " Aynı şekilde sıkıntısız çalışıyor" mu demek istediniz ?
Güncellemeden kastım Gaming app uygulaması güncelleme gelmişti. Düzelmiştir diye yükledim tekrar siyah ekrana düştüm. şu an pcde Gaming app yuklü elle başlatma ile başlatıyorum gece gözdinlendirme modu için sürekli kendi başlarsa arada siyah ekrana düşüyor. Bi format atıp ekran kartı için sadece amdnin yazılımını kurun. Deneyin çözüle bilir probleminiz.

Hatanın ürkçesinde

Güncellemeden kastım Gaming app uygulaması güncelleme gelmişti. Düzelmiştir diye yükledim tekrar siyah ekrana düştüm. şu an pcde Gaming app yuklü elle başlatma ile başlatıyorum gece gözdinlendirme modu için sürekli kendi başlarsa arada siyah ekrana düşüyor. Bi format atıp ekran kartı için sadece amdnin yazılımını kurun. Deneyin çözüle bilir probleminiz.

Windows başlangıcında otomatik açılmayınca siyah ekran vermiyor mu hocam sizde ?

Haklısınız galiba hocam en iyisi öyle yapmak olacak.
Bu konu altından iadenin onaylanma durumunu ve yerine alacağın ekran kartını tartışabiliriz. Gelişmeleri bizlere aktarırsın. Geçmiş olsun. :)
Not: Ekran kartının garantide iade alması 2-2.5 hafta sürer. Yedek ekran kartın varsa onu tak, yoksa da bir arkadaşından bir konsol ödünç almaya bak çok canın sıkılır sonra. :)

Hocam yazılım kaynaklıysa değişim vermezler. Tam emin değilsen format at dene olmazsa yolla yoksa 2 3 hafta boşuna ekran kartsız kalma. Bende öyle oldu. Elle başlatınca düşmedi hiç.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı