Asus Teknik Servis Rezaleti

Pikachu.34

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Merhaba daha önce de ekran kartım ile ilgili servis problemi yaşamıştım ve şimdi yine modemim ile benzer problemler yaşıyorum.

Geçen hafta perşembe günü servis kaydı açılan modemim ertesi gün sabah saatlerinde onarımı tamamlanıyor yani bir sorun görünmüyor. Buraya kadar gayet güzel.
Pazartesi elime ulaşmasını bekliyorum. Müşteri hizmetlerini arıyorum ve hala kargo çıkışı yapılmamış deniliyor.
Bu gün arıyorum yine aynı şekilde hala kargoya verilmediğini kargo sırası beklediğini tarafıma söylüyorlar. Acaba ürünüm bu gün kargoya verilecek mi diye soruyorum. Aldığım cevap net değil "bilemiyoruz, beklemeniz gerekiyor, sırada... " Ben zaten bunları biliyorum. Telefonu kapatmadan önce sinirlerime hakim olamayarak ağzıma geleni saydım. Küfür etmedim ama neredeyse edecektim.

Anlamadığım nokta şu kargo sırası nedir? Acaba Asus teknik servisinin elinde çok mu fazla arızalı ürün var? Ürünler kargo sırası bekliyor.

Yorumları size bırakıyorum.

Hocam bu konuda genel kurallar olduğu için bir hak sahibi olmuyorsunuz ne yazık ki. Arkadaşın dediği gibi 20 iş günü sonrasında bilgisayarınız gönderilmezse anca o zaman hak sahibi olursunuz.

@Ahmet54 Tamir süresinin 20 iş günü olduğu konusunda haklısınız ben de biliyorum. Asıl sorunu anlamamışsınız sanırım. Kargoya verilmeye hazır bir ürün neden kargo sırası bekler üzerinden 2 iş günü geçmesine rağmen?

@yakupcayan Hocam kurallar çerçevesinde tabi ki haklılar.

Benim sorunum bir önceki cevabımda da belirttiğim gibi "Kargoya verilmeye hazır bir ürün neden kargo sırası bekler üzerinden 2 iş günü geçmesine rağmen?"

Sorunu anladım zaten, kendinizin'de dediği gibi birçok arızalı ürün var ki, sizin ürününüze sıra gelmiyor. Ya da teknik bir aksaklık vardır.

Birçok arızalı ürün ve Asus kalitesi o_O

Asus Türkiye servisinde de müşteri hizmetlerinde de o kadar aksaklıklar var ki anlatamam. Tecrübeyle sabit. İnanın artık Asus markasından verdikleri ya da veremedikleri hizmet kalitesi nedeniyle soğudum. Bundan sonra ne kendim Asus alırım ne de çevremdekilere aldırtırım. En iyi reklamı müşteri yapar bilirsiniz. Artık Asus bir müşterisini kaybetti. Umarım sizin ya da başka bir kullanıcının yolu Asus teknik servisine düşmez...

Birçok arızalı ürün ve Asus kalitesi o_O

Asus Türkiye servisinde de müşteri hizmetlerinde de o kadar aksaklıklar var ki anlatamam. Tecrübeyle sabit. İnanın artık Asus markasından verdikleri ya da veremedikleri hizmet kalitesi nedeniyle soğudum. Bundan sonra ne kendim Asus alırım ne de çevremdekilere aldırtırım. En iyi reklamı müşteri yapar bilirsiniz. Artık Asus bir müşterisini kaybetti. Umarım sizin ya da başka bir kullanıcının yolu Asus teknik servisine düşmez...
Maalesef bende düşeceğim. Bende Asus N55u modemi garantiye yollayacağım.

Size tavsiyem ürünü göndermeden önce resimlerini çekiniz ne olur ne olmaz çizik kırık olup olmadığı konusunda elinizde bir koz olur. Ayrıca internet üzerinden onarım durumu genelde güncel olmuyor müşteri hizmetleri daha ayrıntılı bilgi görebiliyor. Kötünün iyisi yani.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı