ASUS teknik servisi ücretsiz bakım yapar mı?

BİG BOSS 16

Picopat
Laptopu servise göndereceğim. Kendi aldığım RAM'i taktırmak için. 150 TL ücret istediler. RAM takılması için gönderirken yanında bilgisayar ısınıyor dersem içini temizler mi servis?

Asus servisine ürünleri UPS kargo ile yolluyorsunuz. UPS'de gelip kapınızdan alıyor. Yani 18 yaşının altında olmanız sorun değil. Servise kendiniz bile götürseniz fatura olduğu sürece sorun çıkacağını sanmıyorum.
UPS kargo ile yollayacağım. Garanti belgesi ve faturasını göndermem gerekiyor mu?

Asus servisine ürünleri UPS kargo ile yolluyorsunuz. UPS'de gelip kapınızdan alıyor. Yani 18 yaşının altında olmanız sorun değil. Servise kendiniz bile götürseniz fatura olduğu sürece sorun çıkacağını sanmıyorum.
Onarım talebi gönderdikten sonra UPS kargo evime ne zaman gelir ve gittikten sonra kaç gün içinde elime ulaşır bilgisayar?

UPS kargo ile yollayacağım. Garanti belgesi ve faturasını göndermem gerekiyor mu?
Evet özellikle faturayı da kutusuna koyarsanız iyi olur. Bunun aynında kutuya bir kağıt ile adınızı soyadınızı, e posta adresinizi, telefon nuamranızı ve ev adresinizi de yazıp onu da koyacaksınız. Zaten size bir e-posta gönderiyorlar onda ayrıntılı şekilde açıklanıyor.

150 TL servis ücreti zaten. Maalesef Asus o konuda kendimiz dğeiştirince garantiyi bozuyor. Bu nedenle göndermek zorunda kalıyorsunuz. Ama garanti içerisinde ısınma problemi oluşursa bu ücretsiz olarak gider. Bu nedenle hiç "bakımı" karıştırmayın sizin laptopunuz fazla ısınıyor ona bakılmasını istiyorsunuz. O adınızı vb yazağınız kağıda derdinizi de iyi şekilde anlatın. Lapotpun içindne çıkan rami (eğer ikisi aynı anda tkaılmayacaksa) de unutmamalarını ve göndermelerini söyleyin, bilgisayarda ısınma problemi olduğu buna da bakılmasını istediğinizi belirtin.
Önceden sorduğumda temizlik ücreti için 150 tl istediler sadece RAM taktırma işlemi içinde 150 tl istediler.

150 TL servis ücreti zaten. Maalesef Asus o konuda kendimiz dğeiştirince garantiyi bozuyor. Bu nedenle göndermek zorunda kalıyorsunuz. Ama garanti içerisinde ısınma problemi oluşursa bu ücretsiz olarak gider. Bu nedenle hiç "bakımı" karıştırmayın sizin laptopunuz fazla ısınıyor ona bakılmasını istiyorsunuz. O adınızı vb yazağınız kağıda derdinizi de iyi şekilde anlatın. Lapotpun içindne çıkan rami (eğer ikisi aynı anda tkaılmayacaksa) de unutmamalarını ve göndermelerini söyleyin, bilgisayarda ısınma problemi olduğu buna da bakılmasını istediğinizi belirtin.
Anladım teşekkür ederim. İnternetten sipariş verdim RAM daha gelmedi. Onarım talebini şuan oluşturursam ne zaman gelecekler bilgisayarı almaya? Bursa da oturuyorum İstanbula göndericem.

Ekran görüntüsü 2022-07-18 170551.png

Hocam batarya, adaptör yazan kutucuklar var bunları işaretlemem mi gerekiyor?

Anladım teşekkür ederim. İnternetten sipariş verdim RAM daha gelmedi. Onarım talebini şu an oluşturursam ne zaman gelecekler bilgisayarı almaya? Bursa da oturuyorum İstanbul'a göndereceğim.

Önce ASUS'dan talep olutşruuyorsunuz. Onlar UPS Kargo kodunu size e-posta ile iletiyor (2-3 gün bazen 1 haftaya kadar sürüyor) Sonrasında kod geldikten sonra UPS Kargo'yu kendiniz çağırıyorsunuz. Yine UPS'nin internet sitesinde forum var oradan çağırabiliyorsunuz onlar ya aynı gün geliyor en kötü bir gün sonra geliyor. Yani ASUS'dan daha talep oluşturmadıysanız onu oluşturun.

Yeni konular

Geri
Yukarı