ASUS teknik servisi

Keşke en başta değişim isteseydiniz tamir kabul etmiyorum diye sert bir set çekseydiniz. Ben özellikle ASUS ile her problem yaşadığımda bu tavırla olumlu geri dönüş alıyorum yoksa malum.

3. gönderişimde zaten sert bir şekilde söyledim iade veya değişim istediğimi ancak teknik servise göndermemi, gerekli görülürse değişim veya iade yapılacağı söylendi ancak anakart siparişi verildi ve 1 ay bekletildikten sonra bu şekilde tekrar geri yolladılar. Artık son çare iadesini isteyip üstüne biraz daha koyup Monster almayı düşünüyorum. Monster almayı hiç istemiyordum ancak hem benimle aynı anda Monster laptop alan arkadaşım özellikle teknik servisinden hem çok memnun hem de yaklaşık 9 bin TL'ye RTX 3050'li laptopları mevcut.

3. gönderişimde zaten sert bir şekilde söyledim iade veya değişim istediğimi ancak teknik servise göndermemi, gerekli görülürse değişim veya iade yapılacağı söylendi ancak anakart siparişi verildi ve 1 ay bekletildikten sonra bu şekilde tekrar geri yolladılar. Artık son çare iadesini isteyip üstüne biraz daha koyup Monster almayı düşünüyorum. Monster almayı hiç istemiyordum ancak hem benimle aynı anda Monster laptop alan arkadaşım özellikle teknik servisinden hem çok memnun hem de yaklaşık 9 bin TL'ye RTX 3050'li laptopları mevcut.
Keşke ilk gönderdiğiniz de deseydiniz ama tahmin edemezdiniz. Monster'a mecbur kalmaktansa umarım daha güzel bir çıkar yol bulursunuz. Tekrar tekrar deneyin. ASUS iyi, servisi kötü. Eğer, İngilizce'niz ya da Almanca'nız varsa ASUS'un merkezine yazıp, Türkiye'deki yetkiliye de bu şekilde bilgi verin isterseniz.

Keşke ilk gönderdiğiniz de deseydiniz ama tahmin edemezdiniz. Monster'a mecbur kalmaktansa umarım daha güzel bir çıkar yol bulursunuz. Tekrar tekrar deneyin. ASUS iyi, servisi kötü. Eğer, İngilizce'niz ya da Almanca'nız varsa ASUS'un merkezine yazıp, Türkiye'deki yetkiliye de bu şekilde bilgi verin isterseniz.
Asus'un teknik servisine 3 defa arka arkaya gönderdim ve toplam 4 ay onlarda kaldı. Bence Asus yeteri kadar şansını kullandı. Teknik servisinde çok olumlu geri dönüşler alanlar da var sanırım ben bu konuda baya şanssızım yapacak bir şey yok. Eğer yarın aradığımda başka bir çözüm yolu sunamazlarsa arkadaşımın da tecrübelerini gördüğüm için son çare iade edip Monster almayı düşünüyorum.

Aldığım ASUS laptop ve teknik servisi ile bazı olaylar yaşadım ve şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yazıyı okuduktan sonra fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. ASUS FA506IU-BQ078 model 1660 Ti ekran kartlı ve Ryzen 4800H işlemcili bir laptop almıştım geçen yıl. Bir süre sonra Wi-Fi ile alakalı bir sorun meydana geldi. Bu sorun donanımsal bir sorundu bu yüzden teknik servise yolladım ve hazır yollamışken fanların çok gürültülü çalıştığını da aktardım. Yaklaşık 2 hafta sonra gelen bilgisayarımın anakartı, işlemci fanı ve ekran kartı fanı değiştiği yazıyordu servis fişinde. Bilgisayarım sessiz çalışıyor ve Wi-Fi sorunu da ortadan kalkmıştı ancak artık laptop açılmıyordu. Bende ikinci kez servise yolladım ve dalga geçer gibi format atıp geri yolladılar. En komik kısmı ise sorunun güncellemeleri düzgün yapmamamdan kaynaklı olduğunu ve memnuniyet adına 180TL'lik bu işlemi yaptıklarını yazıp (ne driverlar, ne BIOS ne de Windows Update, hiçbir şey güncel değildi) yollamışlar. Tüm sorunların videolarını çekip teknik servise iletmeme rağmen hala hiçbir şey yapmamışlar. Teknik servise ile görüştükten sonra tekrar onlara yollamam gerektiğini söylediler ve bende son bir şans verip yolladım. Bu üçüncü seferinde ise neredeyse 1 ay kaldı ve yurt dışından anakart gelmesini bekledim. Bu süreçte müşteri hizmetlerini sürekli arayıp arka arkaya 3. yollayışım olduğu ve düzgün tamir etmeleri için ek onarım talepleri açtırdım. Ve sonuç da aldım sanırım çünkü birkaç gün önce elime ulaşan laptopum artık açılıyordu. Ama birkaç saatliğine. En fazla 2 saat açık kalabiliyor ve sürekli farklı mavi ekran hataları alıyorum. Üniversiteler açıldı ve 4 Online dersim var. Online dersler haricindeki tüm derslerimi bilgisayar üzerinden çalışıyorum ve diğer derslerde de Online olarak ödevlendirmeler yapılıyor. Şu aşamada artık ne yapmam gerektiğini bilmediğim için buraya yazıyorum. İade etmek istemiyorum çünkü yaklaşık 8 bin TL'ye aldığım bu laptopu iade edersem bu paraya aynı düzeyde bir laptop almam imkansız. Değişim veya tekrar tamir için göndersem bu sefer derslerimden çok geri kalacağım ve Online ödevlendirmeleri yapamadığım için genel not ortalamam çok düşecek. Mahkemeye başvursam bile en fazla iadesi veya değişimi yapılır bunun için de uzun bir süre sonuçlanmasını beklemem gerekir. Neredeyse 4 aydır servise yolladığım bu laptopu şu an tekrar servise yollamam derslerimden dolayı mümkün değil. Sizce şu an ne yapmalıyım?
Geçmiş olsun. Cihazı hangi satıcıdan almıştınız ?

Geri
Yukarı