ASUS Trace Free teknolojisi nedir ?

Benim merak ettiğim bir konu var, bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek var mı? Trace Free 60 da input lag hissediyorum Online FPS oyunlarında. Fakat 0 alınca bu durum düzeliyor ama renkler soluklaşıyor. 100 de ise yine seri fakat renkler kontrast artıyor arkada gölge bırakıyor. 0'da bu olay olmuyor 20 de hızlı fakat, 0 çok daha hızlı ve sorunsuz gölge yapmıyor. Belki de göz olarak yakalayamıyorum. Fakat 100 deki gibi bariz hiç bir şeyi yok. Yani önden gölge bırakan 0 mı acaba tüm ayarlarda arkada bırakıyor gölgeyi önden bırakması benim için avantaj. Rakip beni görmeden vurma şansın olur. Bunun sebebi nedir teknolojik olarak bilimsel olarak?
@Recep Baltaş
Bende de aynı şekilde. En iyi değeri 0'da alıyorum. Bu teknolojide rakamı yükselttikçe daha iyi olması gerekmiyor muydu? :D Monitörlerde mi bir sorun var acaba?

Önceki monitörün neydi? Ve senin hoşuna gitmeyen şeyler neydi o monitörde?
Asus MG248QR. Monitör güzeldi de panel piksel ızgaralanma sorunu vardı bilmediğim. Renkler olarak bu monitör de oyunlarda fark edemediğim bir sürü obje ve gerçek renkleri görmeye başladım. İnput lagdan şikayet ederdim. Donanımsal olarak PC olarak yükseltince düzeldi. Memnundum ama XL2546K çok ayrı dünya. Tüm sistemi upgrade ettim en çok monitörden memnunum öyle söyleyeyim.

OSD programlarının yer alan ve piksellerin gecikme sürelerini iyileştiren bir teknolojidir. 0, 20, 40, 60 (varsayılan değer), 80 ve 100 seçeneği vardır.

Testler varsayılan değer olan 60'ın en ideal değer olduğunu göstermektedir.

Eki Görüntüle 942
Asus trace free nin adı mı değişti çünkü bende yok ne yapıcam

Asus MG248QR. Monitör görünümünde panel piksel ızgaralanma sorunu olduğunu bilmiyordum. Renkler olarak bu monitör de oyunlarda fark edemediğim bir sürü nesne ve gerçek yola bakmaya başladım. Girdiden şikayet ederdim. Donanımsal olarak PC olarak donanımsal olarak düzeldi. Memnundum ama XL2546K çok ayrı dünya. Tüm sistemi upgrade ettim en çok monitörden almayın öyle buyurun.
Asus trace free nin adı mı değişti

Geri
Yukarı