ASUS TUF 15 FPS düşmesi ve performans düşüklüğü

cs go grafik ayarlarından über gölgelendiricileri kapalıysa açık yapıp deneyin birde doku akışı kısmıs etkin olsun bazen oyun ayarlarından da bu tür hatalar meydana gelebiliyor.

Cihazın bire bir aynısına sahibim. İlk aldığımda ben de bunu şikayet ediyordum ama sonra işlemcinin Turbo frekansına çıkmasını engelleyerek sabit 3.3 GHz'e ayarladım ve sorunum çözüldü.
RDR2 gibi PC'yi aşırı yoran bir oyunda bile 1FPS kaybım olmadı ve işlemci Max. 80 85 derecelere çıktı. Şunu da belirtmek isterim Adana gibi kışın bile sıcak olan bir yerde yaşıyorum.

ASUS TUF 15 FA506ıu laptopum var, aldığımdan beri FPS düşmesi yaşıyorum. 3 gün önce temiz kurulum yaptım, tüm driverler güncel ve Win 10 güncel laptop fişe takılı ve performans modunda R9 4900h, GTX 1660 Ti, 16 GB 3200 MHz RAM, 512 GB nvm SSD var. RAM'ı sonradan taktım Kingston.

CS:GO'da mesela 80-120 arası gidiyor bir anda 30'lara iniyor ve en düşük grafik ayarlarında GTA 5 de FPS düşmesi yaşıyorum. 80'lerdeyken bir anda 30'lara iniyor donuyor sürekli World War Z de de ani dropla yaşıyorum. Çok tuhaf bir şekilde nedenini anlayamıyorum. ASUS müşteri temsilcisini 40 kere aradım çözemediler. Ne yapmam gerekiyor? Sıcaklık değerleride Max 90 genelde 78-85 arası dolanıyor. CPU ekran kartı GTA 5 de 80-85 arası.

Ama Forza Horizon 4 yüksek ayarlarda hiç drop yemedim 70-80 FPS arası nedense.
Ram sorunsuz bu arada Acer laptopuma 3200 mhz kingston cl22 ramden taktım. Isınmadan kaynaklı olabilir, ekran kartı dereceleriniz nedir?

Cihazın bire bir aynısına sahibim. İlk aldığımda ben de bunu şikayet ediyordum ama sonra işlemcinin Turbo frekansına çıkmasını engelleyerek sabit 3.3 GHz'e ayarladım ve sorunum çözüldü.
RDR2 gibi PC'yi aşırı yoran bir oyunda bile 1FPS kaybım olmadı ve işlemci Max. 80 85 derecelere çıktı. Şunu da belirtmek isterim Adana gibi kışın bile sıcak olan bir yerde yaşıyorum.
İşlemciyi nasıl 3.3'e sabitleyeceğim?

@Jin Saki
Ram sorunsuz bu arada Acer laptopuma 3200 mhz kingston cl22 ramden taktım. Isınmadan kaynaklı olabilir, ekran kartı dereceleriniz nedir?
çok teşekkürler hiç ısınmıyor ısıyla alakası yok

nvidia kontrol panelinden 3D uygulama ayarlarının yönetilmesi bölümünde birazcık aşağıda güç ayarı olmalı, optimum güç defaulttur o ayarı maksimum performans yapıp bir dener misin?

İşlemciyi nasıl 3.3'e sabitleyeceğim?

@Jin Saki

Çok teşekkürler hiç ısınmıyor ısıyla alakası yok.

Link paylaşmak yasak olduğu için link atamıyorum ama YouTube arama kısmına işlemci Boost kapatma nasıl yapılır yazarsan karşına çıkan ilk videodan faydalanabilirsin.

Link paylaşmak yasak olduğu için link atamıyorum ama YouTube arama kısmına işlemci Boost kapatma nasıl yapılır yazarsan karşına çıkan ilk videodan faydalanabilirsin.

baktım ilk çıkan videoda 3.3 e sabitlemiyor turboyu kapatınca sen cs go falan oynuyormusun gta 5 de bile fps drop var nasıl çözücem

Geri
Yukarı