ASUS TUF 15 FPS düşmesi ve performans düşüklüğü

Hocam key kullanarak win10 u orjinal yapmış oluyor muyuz ? Key li win10 bi sıkıntı çıkarır mı acaba ?
Hayır sorun olmaz ben 30 TL gibi bir ücrete almıştım araştırırsanız daha uygun bulursunuz.
hayır işlemcim %100 de %100 kullanım sorunu yok oyunlarda max %25 kullanıyor cihaz ısınmıyor zaten

biraz acele edermisin vaktin varsa servise vermek istiyorum ama servisi çok kötü asusun sen yardımcı olursan servise vermicem düzelir belki
Cihazı formatlayıp sadece C yi formatlayıp dediğim driverları indirip kullanmanızı tavsiye ederim diğerlerini Asus sitesinden indirmeyin böylece tüm sorunlarınız çözülecektir ve tek slot ram kullanıyorsanız bu da biraz sorun çok ufakta olsa yaratabilir çift slot ram %20-30 civarı fps artışı sağlatıcaktır bilgisayarınıza. eğer Crackli oyun program veya windows dediğim gibi kullanıyorsanız virüs yemiş olma ihtimaliniz var aynı bilgisayarı ben kullanıyorum formattan sonra hiç FPS drop yaşamadım performansımda %70 lik bir artış oldu artık crackli oyun program veya windows asla kullanmıyorum. Herhangi bir şekilde sistemde gözükmeyen bir virüs yemiş olma ihtimaliniz de var bazı virüsleri görev yöneticisi ile göremeye bilirsiniz veya FPS almak için çok fazla ayar değiştirdiyseniz windows içinde log'lar dahil bir şekilde sistemi bozmuş olabilirsiniz dediğimi yapın C yi formatlayın yedeklerinizi D ye atın ve açtığım konuda bahsettiğim driverları indirin asus sitesinden büyük ihtimal ile bu drop sorununuz ortadan kalkacaktır.

Boost kapatma için kayıt defteri düzenleyicisinde çift tıklayarak açılacak Key'ler:
1.adım: Hkey_local_machıne.
2.adım: System.
3.adım: Currentcontrolset.
4.adım: Control.
5.adım: Power.
6.adım: Power settings.
7.adım: 54533251 ile başlayan Key.
8.adım: BE337238 ile başlayan Key.
9.adım: Attributes'e çift tıklayıp “1” olan değeri “2” yapın.
Ardından ASUS Armoury Crate yazılımdan cihazınızı Turbo moduna alın.

Screenshot_26.png

Ondan sonra Denetim Masası'ndan güç seçeneklerine girin ve bundan sonraki adımları Armoury Crate yazılımda bulunan bütün güç profillerinde de uygulayın.
Screenshot_25.png

Screenshot_27.png

Screenshot_28.png

Bu adımları uyguladıktan sonra cihazınız Boost saat hızlarına çıkmadan çalışacaktır.
Kendi çözümümü biraz geç attım ama kusura bakmayın bu aralar vize ödevleriyle uğraşıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_26.png
    Screenshot_26.png
    215,2 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_25.png
    Screenshot_25.png
    38,6 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_27.png
    Screenshot_27.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_28.png
    Screenshot_28.png