ASUS TUF 1660 Super undervolt nasıl yapılır?

doctormeister

Hectopat
Herkese iyi akşamlar. ASUS TUF 1660 Super ekran kartımla mining yapmaya başladım ve 31.25mh/s kazım yapıyorum. Power limit 56, temp limit 65, Core clock +0, Memory clock -502 ve fan Speed 48. sıcaklık ise kasanın camı açık 57 derece oluyor ve 83 watt harcıyor. Bir de Hynix model bunu da belirteyim. Bu sıcaklığı biraz daha düşürmek ve watt kullanımını azaltmak için çok ayar denedim fakat olmadı ve en sonunda undervolt yapan insanların sıcaklığı ve watt kullanımlarının azaldığını gördüm. Undervolt yapmalı mıyım, nasıl yapabilirim? Günde 10 saat mining yapacağım ve bilgisayarıma zarar gelmesini istemiyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Günde 10 saat mining yapıp bilgisayarıma zarar gelmesini istemiyorum demeniz ironik olmuş bence.

Günde 10 saat mining yapıp bilgisayarıma zarar gelmesini istemiyorum demeniz ironik olmuş bence.
Bilginiz olmadan yorum yapmayı ne zaman bırakacaksınız? Belleği ve GPU çekirdeğini bazı oyunlarda da %100 kullanabilirsiniz. Normal bir şey. Sıcaklık 57 derece de gayet iyi, bir ay boyunca 80 derece mining yaptığımı hatırlıyorum.

Hocam bu işlerden pek anlayan birisi değilim, emek vererek aldığım bilgisayarı bilmeden etmeden kaybetmekte istemiyorum. Sadece aylık bana ek getirisi olsun ve bilgisayara zarar gelmesini istemiyorum dedim. Bunun içinde araştırma yapıyorum undervoltu merak edip sizlere sordum bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Günde 10 saatten fazlada yapabilirim fakat sınavlara çalıştığım için okuldan gelince bilgisayarı ders için kullanmak zorundayım bu yüzden günde en fazla 12 saat çalıştırabilirim.
Hocam bu işlerden pek anlayan birisi değilim, emek vererek aldığım bilgisayarı bilmeden etmeden kaybetmekte istemiyorum. Sadece aylık bana ek getirisi olsun ve bilgisayara zarar gelmesini istemiyorum dedim. Bunun içinde araştırma yapıyorum undervoltu merak edip sizlere sordum bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Günde 10 saatten fazlada yapabilirim fakat sınavlara çalıştığım için okuldan gelince bilgisayarı ders için kullanmak zorundayım bu yüzden günde en fazla 12 saat çalıştırabilirim.

GPU'ya undervolt işlemi bilenler yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı