ASUS TUF 3070 Ti ısınınca ekrana görüntü gelmiyor

AliKemal KUDU

Kilopat
Daha fazla  
ASUS TUF 3070 Ti ekran kartı normal kullanımda sorun yok fakat oyunlarda sıcaklık 83° fan devri %100 civarına çıkıyor ve monitöre görüntü gelmiyor. MSI Afterburner'da temp limitini 83°den 90°ye çekince kapanmıyor. Ocak 2023'te kartı ikinci el 8000₺'ye aldım 13 ay daha garantisi var, sanırım 1 sene civarı mining yapılmış diye tahmin ediyorum, çünkü fatura da aynı karttan 3 tane alınmış, zaten servise gönderince muhtemelen garanti dışı kalacak mining yapılmış ise bakımlarını yaptıracağım. Sıcaklık değerleri sizce 70°lere düşer mi? Üzerine ekleyip 3080 almayı düşünüyorum. Sizce kaça satabilirim? Ve de PSU olarak Sharkoon SS cool Zero 750W Gold Full modüler, 3080 için sınır diye biliyorum. Oyunlarda sıkıntı çıkarır mı sizce? Mining yapılmış kart alınır mı gibi muhabbetlere girmeyelim yakın olsaydı zaten test edip alacaktım aldığım arkadaş testlerde 67° olduğunu belirtti çok inanmasam da, her neyse yorumlarınızı saygı çerçevesinde bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ekran kartı üreticileri kartın BIOS' undan mining yapılıp yapılmadığını anlayabiliyor. 8 ya da 10+ w/mK iletkenliği olan bir macun ile termal macununu yenilerseniz sorununuzu halledebilirsiniz. Bence satmayın bakımını yapın.

750W 3080 için sınır değil tavsiye edilen PSU gücü olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı