Çözüldü RTX 3070 Ti ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cemoya97

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 1 aydır teker teker parçaları ala ala bir kasa topladım kasanın özellikleri şu şekilde:

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: Gigabyte B550 Gaming X
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X 8G 8 GB GDDR6X 256 bit.
RAM: Corsair Vengeance 8x2 3600MHz 16CL.
HDD: Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0
SSD: Samsung SSD 970 EVO 500GB.
PSU: Cooler Master MWE 750W 80+ Gold V2 2xeps Full modüler 120mm fanlı PSU.

Kasayı topladım montaj konusunda deneyimim hiç yok fakat videolardan ve klavuzlardan bakarak neyin nereye takılacağını az çok çözdüm, neyse taktım her şeyi çalıştırdım fakat monitöre kesinlikle görüntü gelmiyor bildiğim her şeyi denedim denebilir. RAM'lerin yerini değiştirdim işlemciyi çıkarıp taktım hen HDMI hem de Display Port'ta açmayı denedim ekran kartını çıkardım ve tekrar taktım. PSU kablolarını kontrol ettim PC açılıyor, kasadaki fanlar işlemci fanı ve ekran kartı fanı çalışmaya başlıyor. Kasa ve ekran kartına ışıklandırma geliyor fakat monitörde tık yok BIOS'u güncelleyeyim dedim de görüntü gelmiyor. Belki qflash ile güncellerim de anakart da 3.nesil Ryzen driverları hazır geliyor. Eski bir anakart da değil. Sizce ne olabilir kaçırdığım bir durum mu var? Sık yapılan hatalarla ilgili bilgisi olan anlatabilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1 aydır teker teker parçaları ala ala bir kasa topladım kasanın özellikleri şu şekilde:

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: Gigabyte B550 Gaming X
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X 8G 8 GB GDDR6X 256 bit.
RAM: Corsair Vengeance 8x2 3600MHz 16CL.
HDD: Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0
SSD: Samsung SSD 970 EVO 500GB.
PSU: Cooler Master MWE 750W 80+ Gold V2 2xeps Full modüler 120mm fanlı PSU.

Kasayı topladım montaj konusunda deneyimim hiç yok fakat videolardan ve klavuzlardan bakarak neyin nereye takılacağını az çok çözdüm, neyse taktım her şeyi çalıştırdım fakat monitöre kesinlikle görüntü gelmiyor bildiğim her şeyi denedim denebilir. RAM'lerin yerini değiştirdim işlemciyi çıkarıp taktım hen HDMI hem de Display Port'ta açmayı denedim ekran kartını çıkardım ve tekrar taktım. PSU kablolarını kontrol ettim PC açılıyor, kasadaki fanlar işlemci fanı ve ekran kartı fanı çalışmaya başlıyor. Kasa ve ekran kartına ışıklandırma geliyor fakat monitörde tık yok BIOS'u güncelleyeyim dedim de görüntü gelmiyor. Belki qflash ile güncellerim de anakart da 3.nesil Ryzen driverları hazır geliyor. Eski bir anakart da değil. Sizce ne olabilir kaçırdığım bir durum mu var? Sık yapılan hatalarla ilgili bilgisi olan anlatabilirse çok sevinirim.
Monitör sağlam mı peki?

Sitesinde bahsediyor anakartın işlemciniz için F10 sürümlü BIOS olması gerekiyor yoksa görüntü vermez. BIOS güncellemek için daha düşük bir işlemci temin etmen gerekebilir. ya da çevrende bilgisayarcı varsa onlardan rica edebilirsin.

Geri
Yukarı