ASUS TUF 650W vs ASUS ROG STRIX 650W

Kraltrx

Hectopat
Merhaba. Hazır sistem alacağım yakında 3060 Ti i5 12400FLI. Sistemde ASUS TUF Gaming 650b 650W 80+ Bronze PSU güç kaynağı mevcut.

1250 fazla verip.
ASUS ROG STRIX 650G 80+ Gold 650W Full modüler 135mm fanlı PSU.

Almaya değer mi? Ne fark olur? Mesela elektrik gidip geldiğinde sistemime zarar vermez değil mi? Ekran kartı yanması gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almışken paranız yetiyorsa ROG alın bence.

TUF olan rahatlıkla yeter, kalitelidir. ROG alacağınıza 750W başka bir PSU ya da başka bir bileşen alın daha iyi. Akım/şok korumalı priz almanızı tavsiye ederim.

Elektrik gidip gelince sisteme zarar gelmesin istiyorum sadece, bir de tam modüler PSU'lar normallere göre ne kadar daha az kablo kullanıyor? Tam modüler ile normal arasında çok kablo kirliliği farkı var mı?

Bende 1200 lira fazla verip ROG STRIX olunca değeceğini düşünmüyorum o paraya anakart geliştirip SSD geliştirip RAM'i RGB yapmak daha mantıklı peki hocalarım arasında 200 TL farkla 650W ASUS TUF PSU'yu 750W ASUS TUF PSU yapmaya değer mi 3070 veya 3060 Ti i5 12400F ile kullanacağım.

@OverFireable @Takeshi Kovacs @shinei @Tarikme bakar mısınız rahatsız ediyorum da kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Kaliteli bir akım korumalı priz ile zarar görmesini yüksek ihtimal engelleyebilirsiniz.

Bende TUF 650W olanı var. Ekran kartım da TUF 3060TI. Kasamın altında kablo saklanacak yer olduğu için modüler olmamasının etkisini hissetmiyorum. Sonuçta görünmeyen yerde, niye orada kablo var ekstradan diye mutsuz olayım ki. Modüler olmasının bir avantajı farklı renkte kablo alıp takabilmeniz. Benim sistem No RGB ve siyah kablo olduğu için ihtiyacım yoktu.

Şu an yaşadığım tek sorun; ekran kartını güncelleyeceğim ve 650W yeterli değil istediğim güçlü ekran kartları için.

ROG almaktansa 850W kaliteli birşey almanı tavsiye ederim. Ya da en azından ekstra SSD

Kaliteli bir akım korumalı priz ile zarar görmesini yüksek ihtimal engelleyebilirsiniz.

Bende TUF 650W olanı var. Ekran kartım da TUF 3060 Ti. Kasamın altında kablo saklanacak yer olduğu için modüler olmamasının etkisini hissetmiyorum. Sonuçta görünmeyen yerde, niye orada kablo var ekstradan diye mutsuz olayım ki. Modüler olmasının bir avantajı farklı renkte kablo alıp takabilmeniz. Benim sistem no RGB ve siyah kablo olduğu için ihtiyacım yoktu.

Şu an yaşadığım tek sorun; ekran kartını güncelleyeceğim ve 650W yeterli değil istediğim güçlü ekran kartları için.

ROG almaktansa 850W kaliteli bir şey almanı tavsiye ederim. Ya da en azından ekstra SSD.

ROG almayacağım hocam sadece TUF 650 var+200 verip 750W TUF yapmaya değer mi @Tarikme

Geri
Yukarı