ASUS TUF A15 2022 kasası ısınıyor

Hocam benim de aynıydı. Küçük resimdeki adımları uygulayın. Kayıt defterine girin ve sırasıyla hepsini yapın. Sonra güç seçeneklerine girin. Gelişmiş güç ayarlarından işlemciyle ilgili olan kısma girin. Orada "agresif" yazacak. Onu devre dışı bırakacak yapacaksınız. Böylece anlık işlemci Boost'ları olmayacak, ki sizin o ekstra performansa ihtiyacınız yok.

Kanka base hızda mı çalışıyor.

İşe yarar ama CPU ağırlıklı oyunlarda biraz da olsa performans kaybi olur, eğer CPU based bir iş yapiyorsanizda kaybınız çok olur. Bu cihazin kötü yanida bu ama neyse
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya göre kapatabilirsiniz.
Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim.

@onuro hocam fanları manuel ayarlayın %100 çalışsın.
Manuel ayarlara girdim 97 derece olunca vazgeçtim.Windows modunda kullanıyorum.
SPPT gibi değerlerle oynamamak lazım.

Hocam benim de aynıydı. Küçük resimdeki adımları uygulayın. Kayıt defterine girin ve sırasıyla hepsini yapın. Sonra güç seçeneklerine girin. Gelişmiş güç ayarlarından işlemciyle ilgili olan kısma girin. Orada "agresif" yazacak. Onu devre dışı bırakacak yapacaksınız. Böylece anlık işlemci Boost'ları olmayacak, ki sizin o ekstra performansa ihtiyacınız yok.
Haklısınız hocam.Yapacağım umarım sıkıntı çıkmaz.
Garantisi bozulmaz diye düşünüyorum.
Bide GTA 5 oynarken anlık fps droplarım çok fazla oluyor mesela 180 fps iken birden 50 fps oluyor 3dkda bir gerçekleşiyor bu durum.Sizce sebebi ne?
MSİ AFTER BURNER bende çalışmıyor onun yerine ARMOURY Crate uygulamasından bakıyorum.Örneğin CS GO oynarken Armoury Crate tuşuna basınca sıcaklık 93 oluyor ama 3 saniye sonra 85e düşüyor.O 93 derece anlık stres sıcaklığı mı?

Son düzenleme:
Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim.

Manuel ayarlara girdim 97 derece olunca vazgeçtim. Windows modunda kullanıyorum.
Sppt gibi değerlerle oynamamak lazım.

Haklısınız hocam. Yapacağım umarım sıkıntı çıkmaz.
Garantisi bozulmaz diye düşünüyorum.
Bir de GTA 5 oynarken anlık FPS droplarım çok fazla oluyor mesela 180 FPS iken birden 50 FPS oluyor 3dakikada bir gerçekleşiyor bu durum. Sizce sebebi ne?
MSI Afterburner bende çalışmıyor onun yerine Armoury Crate uygulamasından bakıyorum. Örneğin CS:GO oynarken Armoury Crate tuşuna basınca sıcaklık 93 oluyor ama 3 saniye sonra 85e düşüyor. O 93 derece anlık stres sıcaklığı mı?

Benim cihazımda da o anlık sıcaklık yükselmesi oluyor. Anlık stres sıcaklığı derim ben de sanırım pek bilemedim. Ayrıca cihaz boştayken 70 75 olması çok absürt. O esnada CPU kullanımı nasıl peki? Mesela benim şu anda %7 ve sıcaklık 45-50 arası. YouTube ve Technopat açık bir tek.

Benim cihazımda da o anlık sıcaklık yükselmesi oluyor. Anlık stres sıcaklığı derim ben de sanırım pek bilemedim. Ayrıca cihaz boştayken 70 75 olması çok absürt. O esnada CPU kullanımı nasıl peki? Mesela benim şu anda %7 ve sıcaklık 45-50 arası. YouTube ve Technopat açık bir tek.
Mesela bende şuan Morhipo ve Technopat tek açıktı.Armoury Crateye girdim sıcaklık 73 dereceydi cpu kullanımı ise %28den %32ye ulaştı ama 5sn sonra geri cpu kullanımı %4 oldu ve sıcaklık şuan 55 derece.(Not:Windows modundayım,performans moduna alırsam bu 55 değil 75 olurdu)

Mesela bende şu an Morhipo ve Technopat tek açıktı. Armoury Crate'ye girdim sıcaklık 73 dereceydi CPU kullanımı ise %28'den %32ye ulaştı ama 5sn sonra geri CPU kullanımı %4 oldu ve sıcaklık şu an 55 derece.(not: Windows modundayım, performans moduna alırsam bu 55 değil 75 olurdu)

Fan ayarını düzgün yapmak lazım.

Selamün Aleyküm, konunun üstünden baya bir zaman geçmiş ama, bende de TUF F17 2022 modeli, 3060 ve i7-12700H işlemci ile normal Minecraft oynarken Turbo modda olmasına rağmen 98 dereceleri görüyor işlemci. Turbo moddayken tüm programlar kapalıyken bir program kuruyordum, kurulum sırasında 100 dereceyi gördü işlemci, ama laptop kapanmadı.

bir Allah'ın kulu da fan modu hangi ayarda diye sormamış yada ben görmedim. hocam fanlarınız büyük ihtimalle sessiz (silent) modda çalışıyor. bende bunun rtx 3060 li modeli var. gayet normal değerler, işlemci biraz ısınıyor yalan yok 91 filan oluyor ama ekran kartı 75-80 arası. dengeli ve performans modunda test yapın birde. 70 derece olup 1500 RPM olması silent modda çalışıyor olduğunu gösteriyor. bir kontrol edin....

Geri
Yukarı