ASUS TUF A15 32 GB RAM tavsiyesi

Bütçe
4253

Razoryum

Hectopat
Daha fazla  
Elime ilk kez bir oyuncu laptopu geçti ama satın aldığımda paramın az olmasından dolayı RAM opsiyonu 8 GB idi. Zaten başka seçeneğim ve daha fazla paramda yoktu bu yüzden paramı biriktirdim ve bugün RAM satın almaya karar verdim.

• Elimdeki laptopun tam modelinin adı ise ASUS TUF Gaming A15 FA506ıu tir.

• Daha büyük kapasiteli RAM satın almamın sebebi 3D ve video düzenlemesi yapılacak ve nadiren bazı oyunlar tavan ayara çekilecek.

• 2x16 GB RAM almayı düşünüyorum ama 64 GB destekliyorsa bütçe rahatlıkla yükseltilebilir.

• İşlemciden dolayı(AMD APU) RAM'ların çift kanal 3200 MHz çalışmasını istiyorum ve BIOS'a en son baktığımda XMP desteklemediğini gördüm(özellikle Amazon yorumlarında)

Bir de birkaç RAM'e kendim baktım ama sıkıntı çıkarmasından (özellikle RAM frekansı) korkuyorum. Aşağıda linkleri.

Kingston FURY Impact 32GB (2x16GB) 3200MHz DDR4 CL20 Laptop Bellek Kiti 2 KF432S20IB1K2/32 ile : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Timetec 32GB KIT (2x16GB) DDR4 3200MHz PC4-25600 Non-ECC Tamponsuz 1.2V CL22 2Rx8 Çift Sıralı 260 Pin SODIMM AMD ve Intel Oyun Dizüstü Bilgisayar Notebook PC Bilgisayar Bellek RAM Modülü Yükseltmesi ile Uyumlu : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Crucial Ballistix BL2K16G32C16S4B 3200 MHz, DDR4, DRAM, dizüstü bilgisayar için oyun kiti, 32 GB (16 GB x2), CL16 : Amazon.com.tr: Bilgisayar

CORSAIR CMSX32GX4M2A3200C22 32GB (2X16GB) DDR4 3200MHz CL22 VENGEANCE SIYAH NOTEBOOK SODIMM BELLEK : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Satın alan veya laptop hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar. Ürünü almak kolay ama geri vermek genelde zor oluyor. Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımcı olmanızı beklerim. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanlış anlaşılmasın bir şey sormak istiyorum. 32 GB RAM ne için lazım?

XMP desteği yoksa Ballistix serisi almayın. Tam performans vermez. Kingston HyperX olabilir.
Hocam yanlış anlaşılmasın bir şey sormak istiyorum. 32 GB RAM ne için lazım?
Yazmış zaten. 3D düzenleme, edit falan işleri için.

Özür dilerim aşağıdaki linklerden görmemişim.

Sorun değil. Asıl bu konuyu açmamın nedeni gidip de son seviye yükseltmek isteyip benim gibi ne alacağını bilemeyen insanlar var. Almak benim için sorun değil ama her 2x16 GB 3200 MHz RAM istenilen sonucu anakart yüzünden veremiyor. Bu yüzden bir topluluğa sormak benim için her zaman iyidir. Eğer hiç çıkmazsa da deneyimlemiş olacağım.
XMP desteği yoksa Ballistix serisi almayın. Tam performans vermez. Kingston HyperX olabilir.

Peki bununla alakalı bir link yazabilir misin?

Maalesef hocam. Kit olarak bulamadım. Belki stoklara gelebilir. Fakat attığım yer sağlam. Ömür boyu garantisi var. Aynısı olduğu sürece sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Özellikle XMP olan sistemde kit çok daha fazla önemli. Elbette kit olsa daha iyi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı