ASUS TUF A15 8 GB RAM 5,7 GB olarak gözüküyor

Kerem092

Centipat
Daha fazla  
8 GB RAM var ama görev yönetcisiinde 5,7 GB olarak gözüküyor. Oyunlarda çok fazla FPS kaybı yaşıyorum, boşta zaten 4 GB RAM kullanıyor PC.
ASUS TUF a15.
RTX 4050.
AMD Ryzen 7 7735HS.
RAM modeli:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM bölümündeki donanıma ayrılmış belleğin GPU ile hiçbir alakası yok dahili ekran kartı için ne kadar bellek ayrıldığı GPU1'de yazar.

Var hocam. Bizzat kendim yaptım ve gördüm. Dahili GPU için ayrılan bellek ayrıca donanıma ayrılmış bölmedede yazar. Ve bu ayrılan bölümü kullanamazsınız.

RAM bölümündeki donanıma ayrılmış belleğin GPU ile hiçbir alakası yok dahili ekran kartı için ne kadar bellek ayrıldığı GPU1'de yazar.
Ben 64'e alınca sadece 3.85 RAM kullanılabilir diyor ama 512 alınca ram 3.45 oluyor?
20240501_172223.jpg

Donanıma ayrılmış bellek GPU belleği demek değil dalga mı geçiyorsun? Bir de bana diyorsun bilmiyor diye şaka gibi.

Haha hocam o RAM'i nereye ayırdı onu söyler misin bana bu zamana kadar hangi dahili grafik birimi RAM'den bir bölümü kullanmadı onu da göster.

Bu konuyuda okursun bundan sonra da bilmediğin konularda yorum yapmazsın hala kendini savunuyor.

Dahili erkan kartınnın RAM kullanımını kapatabiliyor muyuz?

Normalde düşürebilirsin BIOS'a girip ayarlardan değiştir. En düşük 32 veya 64 MB vardı sanırsam. Fakat laptop kullanıcısı olmadığımdan dolayı detaylıca bilmiyorum.

Geri
Yukarı