ASUS TUF A15 anakart değişimi sonrası mavi ekran hatası

zeus keydrop

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ASUS TUF A15 laptop Ryzen 5 4600H RTX3050 Ti modeli bazı sorunlardan dolayı garantiye verdim. Anakart değişimi oldu fakat şu an bazen mavi ekran veriyor. 2 kere verdi ve oyunlarda FPS bayağı düştü. Eskiden 160 en az alırdım şu an 80 FPS falan alıyorum. Bir de bazen donuyor 5 saniyeliğine. Bir de bugün fark ettim eskiden Ryzen 5 4600H vardı şu an işlemcim Ryzen 7 4800H olmuş. Her yerde BIOS'ta dahil aynı işlemci gözüküyor.

Umarım doğru paylaymışımdır
  • Sistemde bulunan tüm Razer ve Asus yazılımlarını kaldır.

• Nvdia grafik kartında hata var, DDU ile driverını kaldırıp yeniden kuralım;

• Ses, bluetooth ve wifi driverında hata var, güncelleyelim ;

• BIOS'un da güncel değil, müsait bir vakitte güncelle. Sorunun çözülür yukarıdakileri adımları izlersen, geri bildirimini bekliyorum.

Hocam benim laptop normalde FA506IEB yani Ryzen 5 4600H'lı model ama garantide anakart değişimi oldu ve şu an fark ettim Ryzen 7 4800H var yani FA506ıı oldu farkli anakart modelinden de olur mu bu hatalar?

Hocam benim laptop normalde FA506IEB yani Ryzen 5 4600H'lı model ama garantide anakart değişimi oldu ve şu an fark ettim Ryzen 7 4800H var yani FA506ıı oldu farkli anakart modelinden de olur mu bu hatalar?

Dediğim sürücüleri yükle, sorun olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…