ASUS TUF A15 anakart değişimi sonrası mavi ekran hatası

zeus keydrop

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ASUS TUF A15 laptop Ryzen 5 4600H RTX3050 Ti modeli bazı sorunlardan dolayı garantiye verdim. Anakart değişimi oldu fakat şu an bazen mavi ekran veriyor. 2 kere verdi ve oyunlarda FPS bayağı düştü. Eskiden 160 en az alırdım şu an 80 FPS falan alıyorum. Bir de bazen donuyor 5 saniyeliğine. Bir de bugün fark ettim eskiden Ryzen 5 4600H vardı şu an işlemcim Ryzen 7 4800H olmuş. Her yerde BIOS'ta dahil aynı işlemci gözüküyor.

Umarım doğru paylaymışımdır
  • Sistemde bulunan tüm Razer ve Asus yazılımlarını kaldır.

• Nvdia grafik kartında hata var, DDU ile driverını kaldırıp yeniden kuralım;

• Ses, bluetooth ve wifi driverında hata var, güncelleyelim ;

• BIOS'un da güncel değil, müsait bir vakitte güncelle. Sorunun çözülür yukarıdakileri adımları izlersen, geri bildirimini bekliyorum.

• Sistemde bulunan tüm Razer ve ASUS yazılımlarını kaldır.

• NVIDIA grafik kartında hata var, DDU ile driverını kaldırıp yeniden kuralım;

• Ses, Bluetooth ve Wi-Fi driverında hata var, güncelleyelim;

• BIOS'un da güncel değil, müsait bir vakitte güncelle. Sorunun çözülür yukarıdakileri adımları izlersen, geri bildirimini bekliyorum.

Hocam benim laptop normalde FA506IEB yani Ryzen 5 4600H'lı model ama garantide anakart değişimi oldu ve şu an fark ettim Ryzen 7 4800H var yani FA506ıı oldu farkli anakart modelinden de olur mu bu hatalar?

Hocam benim laptop normalde FA506IEB yani Ryzen 5 4600H'lı model ama garantide anakart değişimi oldu ve şu an fark ettim Ryzen 7 4800H var yani FA506ıı oldu farkli anakart modelinden de olur mu bu hatalar?

Dediğim sürücüleri yükle, sorun olmaz.

Geri
Yukarı