ASUS TUF A15 fa 506ıı incelemesi

Merhaba,

ASUS TUF laptop aldım ve laptop gerçekten mükemmel, incelemesini yapmak istedim.

Öncelikle özelliklerden bahsedeyim;

AMD Ryzen 5 4600H Radeon grafik kartlı işlemci

Intel Core i7 10. nesil işlemcilerle eşdeğer FPS değerlerine ve hıza sahip güzel bir işlemci.
105 dereceye kadar ısıya dayanıklı.
3 GHz normal ve 4 GHz Max. Hız sağlıyor.
3200 MHz destekliyor.

GTX 1650 Ti ekran kartı.

Kendisi giriş seviyesi ekran kartıdır ama üzmez düz versiyonu ve super versiyonun arasında bir ekran kartı.

8 GB DDR4 SO-DIMM RAM 3200 MHz

Bende ilave olarak aynısından bir tane daha var Dual Channel olması şart.

512 GB M.2 NVMe SSD

Bende 1 TB ekstra HDD de var ama M.2 bayağı seri çalışıyor.

inceleme
Tasarımsal anlamda kesinlikle kusursuz bir laptop, arkasında spor otomobillerin difüzörüne benzeyen fan çıkışı var, klavyesinde 10.8 milyon renk RGB var ve programdan istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
Armoury Crate adındaki programının efsanevi arayüzü ve özellikleri var.

1622317362547.png

Buradan Turbo moda aldığınızda 6000 RPM fan hızlarına erişebiliyor, 200 FPS Valorant oynarken 77 dereceydi bu modu açtığımda 68 dereceye düştü CPU, ekran kartı çok ısınmadı tam test edemedim ama fanlar uçak gibi çalışıyor hava sirkülasyonu çok iyi.

Ayrıca military class yani düşmeye dayanıklı bir laptop.

Klavyesini mekanik sanıyordum fakat scissor Switch yani normal laptop klavyesi ama mekanik hissi var.

DTS X Ultra programı sayesinde ses kalitesi çok iyi ayrıca dahili mikrofonu da kaliteli ama eksi yanı olarak dahili mikrofon sesi düşük kalıyor.

Pil süresi bayağı uzun silent modda normal kullanımda 6- 7 saatleri buluyor.

Şarj olurken 2 saatten kısa sürede şarj ediyor.

Wi-Fi çekimi AC Wi-Fi 6 teknolojili yani 15 metre uzaklıktaki bir modeme internet hızının 3'te 2'si kadar hız alabilirsiniz.

Ekranı 15.6 inch bana bayağı küçük geldi ve bendeki 60 Hz olan modeli, 144 Hz modeli de var.

Genel olarak bakacak olursak ürün hissiyatı, tasarım, hız anlamında aşırı güzel bir ürün.

i3 10100F, 8 GB 2666 MHz, 512 GB SATA 3, 1650 Super bilgisayardan laptopa geçtim ve gerçekten hem daha hızlı hem hissiyatı heyecan veriyor.

Bu segmentlerde Acer Nitro 5, Excalibur G770, Monster Abra gibi markalar var fakat ben yine olsa yine bunu alırdım.

Fansız soğutması da çok hızlı bu arada, oyunu kapattığınız anda 3- 5 saniyede 20 - 25 derece ısı anında düşüyor fakat hızlı da yükselebiliyor.

Fan sesi rahatsız edecek derecede yüksek ama benim hoşuma gitti, uçak sesi gibi terapi veriyor.

Ürün Görseli;

MVIMG_20210529_231646.jpg
MVIMG_20210529_231629.jpg
MVIMG_20210529_231623.jpg
MVIMG_20210529_231607.jpg
MVIMG_20210529_231609.jpg
MVIMG_20210529_231629.jpg

Son düzenleme:
Merhaba,

ASUS TUF laptop aldım ve laptop gerçekten mükemmel, incelemesini yapmak istedim.

Öncelikle özelliklerden bahsedeyim;

AMD Ryzen 5 4600H Radeon grafik kartlı işlemci

Intel Core i7 10. nesil işlemcilerle eşdeğer FPS değerlerine ve hıza sahip güzel bir işlemci.
105 dereceye kadar ısıya dayanıklı.
3 GHz normal ve 4 GHz Max. Hız sağlıyor.
3200 MHz destekliyor.

GTX 1650 Ti ekran kartı.

Kendisi giriş seviyesi ekran kartıdır ama üzmez düz versiyonu ve super versiyonun arasında bir ekran kartı.

8 GB DDR4 SO-DIMM RAM 3200 MHz

Bende ilave olarak aynısından bir tane daha var Dual Channel olması şart.

512 GB M.2 NVMe SSD

Bende 1 TB ekstra HDD de var ama M.2 bayağı seri çalışıyor.

inceleme
Tasarımsal anlamda kesinlikle kusursuz bir laptop, arkasında spor otomobillerin difüzörüne benzeyen fan çıkışı var, klavyesinde 10.8 milyon renk RGB var ve programdan istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
Armoury Crate adındaki programının efsanevi arayüzü ve özellikleri var.

Eki Görüntüle 1047172

Buradan Turbo moda aldığınızda 6000 RPM fan hızlarına erişebiliyor, 200 FPS Valorant oynarken 77 dereceydi bu modu açtığımda 68 dereceye düştü CPU, ekran kartı çok ısınmadı tam test edemedim ama fanlar uçak gibi çalışıyor hava sirkülasyonu çok iyi.

Ayrıca military class yani düşmeye dayanıklı bir laptop.

Klavyesini mekanik sanıyordum fakat scissor Switch yani normal laptop klavyesi ama mekanik hissi var.

DTS X Ultra programı sayesinde ses kalitesi çok iyi ayrıca dahili mikrofonu da kaliteli ama eksi yanı olarak dahili mikrofon sesi düşük kalıyor.

Şarj süresi bayağı uzun silent modda normal kullanımda 6- 7 saatleri buluyor.

Wi-Fi çekimi AC Wi-Fi 6 teknolojili yani 15 metre uzaklıktaki bir modeme internet hızının 3'te 2'si kadar hız alabilirsiniz.

Ekranı 15.6 inch bana bayağı küçük geldi ve bendeki 60 Hz olan modeli, 144 Hz modeli de var.

Genel olarak bakacak olursak ürün hissiyatı, tasarım, hız anlamında aşırı güzel bir ürün.

i3 10100F, 8 GB 2666 MHz, 512 GB SATA 3, 1650 Super bilgisayardan laptopa geçtim ve gerçekten hem daha hızlı hem hissiyatı heyecan veriyor.

Bu segmentlerde Acer Nitro 5, Excalibur G770, Monster Abra gibi markalar var fakat ben yine olsa yine bunu alırdım.

Fansız soğutması da çok hızlı bu arada, oyunu kapattığınız anda 3- 5 saniyede 20 - 25 derece ısı anında düşüyor fakat hızlı da yükselebiliyor.

Fan sesi rahatsız edecek derecede yüksek ama benim hoşuma gitti, uçak sesi gibi terapi veriyor.

Ne kadara aldınız? RAM'iniz ne kadar?

Her şey güzel ama bu beni üzdü. Biraz fazlaymış. Ben 1.5 saatte dolduruyorum bataryayı. Adaptör kaç W?
Pardon cümle yanlış olmuş, şarj hemen doluyor 120W adaptör (2 saatten kısa)

Pil kullanımı 6- 7 saat demeliydim.

Ben 7200₺ 2. el olarak 2 yıl garantili aldım 😄

Ryzen 5 4600H.
1650 Ti.
512 GB M.2 + 1TB HDD.
2 X 8 GB 3200 MHz RAM.

Bu haliyle aldım.
Size minnettarım. Bu laptopu almayı düşünüyorum.

Her şey güzel ama bu beni üzdü. Biraz fazlaymış. Ben 1.5 saatte dolduruyorum bataryayı. Adaptör kaç W?

Elinize sağlık güzel inceleme olmuş. Birkaç fotoğraf ekleseniz güzel olurdu. :D

Konuya görsel eklendi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı