Çözüldü ASUS TUF A15 FA507NV Laptop'ta VBIOS flashlarken "no NVIDIA GPU not detected" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Hatay
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450m s2h
Ryzen 5 1600 (14nm) O.C. @3.8 GHz
G-Skill ripjaws 2x8 2666 MHz RAM
MSI GTX 1060 3GT O.C.
Meslek
öğrenci :D
Cihazı satın alalı birkaç gün oldu ve my ASUS üzerinde güncellemeleri gördüm. Update dedikten sora "ASUS VBIOS Update Utility for FA507NV" %50 oldu ve hata verdi, şimdi GPU cihazda gözükmüyor. sanırsam VBIOS çöktü ve tekrar flashlamam gerekiyor. Ancak nvbios ile flashlamaya çalıştığım zaman "no NVIDIA GPU not detected" diyor.

image.png

image2.png

WhatsApp Image 2024-03-02 at 13.51.11_1eaccdd7.jpg

Çözüm
Kart şu an yok, yani bricked o yüzden görünmüyor, en güzeli servis, sizin hatanız değil sonuçta.

Hocam BIOS downgrade yaptım ve dGPU only seçtim şu an GPU gözüküyor. Armoury Crate sıfırladım, my ASUS uygulamasını sildim GPU driverlarını tekrar kurup BIOS sıfırladım şu an kart çalışıyor yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kart şu an yok, yani bricked o yüzden görünmüyor, en güzeli servis, sizin hatanız değil sonuçta.

Hocam BIOS downgrade yaptım ve dGPU only seçtim şu an GPU gözüküyor. Armoury Crate sıfırladım, my ASUS uygulamasını sildim GPU driverlarını tekrar kurup BIOS sıfırladım şu an kart çalışıyor yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çözüm
Olur da başımıza gelirse aklımızda bulunsun, aynı cihaza sahibim :)

Olur da başımıza gelirse aklımızda bulunsun, aynı cihaza sahibim :)

ASUS'a mail atmıştım GPU driverlarınızı yeniden yükleyin demişler ama GPU o zaman ortalıkta yoktu :D.

Ayrıca sıcaklıklar için de ayar yaptım Max CPU frekansını 4.3 GHz yaptım The Finals oynarken manual modda limit yokken 94 falan görüyordu şu an 80-85 arasında takılıyor. Tavsiye ederim.

ASUS'a mail atmıştım GPU driverlarınızı yeniden yükleyin demişler ama GPU o zaman ortalıkta yoktu :D.

Ayrıca sıcaklıklar için de ayar yaptım Max CPU frekansını 4.3 GHz yaptım The Finals oynarken manual modda limit yokken 94 falan görüyordu şu an 80-85 arasında takılıyor. Tavsiye ederim.
Ben ne yaptıysam CPU limitleme yapamadım, çok ısı fark etmemişti. Rica etsem sizin kullandığınız rehberi paylaşabilir misiniz?

Ben ne yaptıysam CPU limitleme yapamadım, çok ısı fark etmemişti. Rica etsem sizin kullandığınız rehberi paylaşabilir misiniz?

Olur paylaşayım.

CPU frekansını 4300 yaptım o şekilde ~%3 kayıp ile kullanıyorum hissedilmiyor bile. CPU-Z skoru 6200'den 6020'lere düştü diğer benchmarklarda da bu civarlarda fark var. Kısacası rahatsız etmez diyebilirim.

Geri
Yukarı