ASUS TUF A15 FA507NV-LP037 nasıldır?

İLK İZLENİMLERİM
  •  Cihaz göründüğünden ince ve şık.(Fotoğraftan anlayamazsınız görmeniz lazım, ben alırken çok kaba bir bilgisayar olacak diye korkmuştum.)
  • Rog STRIX kadar ben oyuncu bilgisayarım demiyor. RGB'ler yalnızca klavye aydınlatmasında var. Bundan dolayı mühendisler, işi için kullanacaklar alabilir diye düşünüyorum.
  • Çok geniş-kullanışlı bir touchpad var. Eski laptopumdan geçişte beni en şaşırtan özelliği buydu.
  • Klavyenin altındaki stickerlar ucuz görünüyor. Cihaz yeni olduğu için sökmeye kıyamadım ilerleyen süreçte sökerim büyük ihtimal. Ayrıca RTX4060 yazan bir sticker da yok.
İndirmem crash verdiği için bugün Windows kuramadım. Yarına kaldı.

Dosya Ekleri

• IMG_20230509_000238.jpg
    IMG_20230509_000238.jpg
    213,1 KB · Görüntüleme: 197
  • IMG_20230509_000250.jpg
    IMG_20230509_000250.jpg
    118,8 KB · Görüntüleme: 205
İLK İZLENİMLERİM
  •  Cihaz göründüğünden ince ve şık.(Fotoğraftan anlayamazsınız görmeniz lazım, ben alırken çok kaba bir bilgisayar olacak diye korkmuştum.)
  • Rog STRIX kadar ben oyuncu bilgisayarım demiyor. RGB'ler yalnızca klavye aydınlatmasında var. Bundan dolayı mühendisler, işi için kullanacaklar alabilir diye düşünüyorum.
  • Çok geniş-kullanışlı bir touchpad var. Eski laptopumdan geçişte beni en şaşırtan özelliği buydu.
  • Klavyenin altındaki stickerlar ucuz görünüyor. Cihaz yeni olduğu için sökmeye kıyamadım ilerleyen süreçte sökerim büyük ihtimal. Ayrıca RTX4060 yazan bir sticker da yok.
İndirmem crash verdiği için bugün Windows kuramadım. Yarına kaldı.
Sıcaklık değerleri nasıl boşta 50-75 arası değişiyor oyunda ve streste max 91 gördüm işlemci

Sıcaklık değerleri nasıl boşta 50-75 arası değişiyor oyunda ve streste max 91 gördüm işlemci
Fabrika ayarlarıyla sistem internette gezinirken bile turboboost açıp sıcaklıkları yükseltebiliyor. Forumda bunu turboboostu kapatarak çözüyorlar, ben turboboostu kapatmak yerine slient modda max cpu kullanımını %50ye ayarlayarak çözdüm. Bu sayede günlük kullanımda(sessiz mod aktifken) turboboost açmıyor ve 50 derece civarlarında çalışıyor. Oyun oynayacağım zaman ise performans moduna alıyorum ve turboboost açılıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-16 232358.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-16 232358.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 140
  • Ekran görüntüsü 2023-05-16 232520.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-16 232520.png
    780,1 KB · Görüntüleme: 146
Fabrika ayarlarıyla sistem internette gezinirken bile turboboost açıp sıcaklıkları yükseltebiliyor. Forumda bunu turboboostu kapatarak çözüyorlar, ben turboboostu kapatmak yerine slient modda max cpu kullanımını %50ye ayarlayarak çözdüm. Bu sayede günlük kullanımda(sessiz mod aktifken) turboboost açmıyor ve 50 derece civarlarında çalışıyor. Oyun oynayacağım zaman ise performans moduna alıyorum ve turboboost açılıyor.
Alternatif çözüm olmuş teşekkürler

hangi mod iççin soruyorsun modlarda çok fark oluyor

Windows modunda mesela hocam, gerçi ben siz diyince farkettim dün cihazı kurduğumda hep fan çalıştı sıcaklıkta 60-65 arası gitti geldi normal kullanımda ama performans modundaydı sanırım cihaz. 4050 li cihazı almıştım aslında o zaman 4060 yoktu 4060 çıkınca 4050 yi iade ettim ama 4050 de bu kadar sıcak olmuyordu. O yüzden merak ettim.

Kırmızı göstergeleri nasıl ayarladınız ?, benim stock renk sarı şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı