ASUS TUF A15 FA507xı sürücü hataları

01Asmodeus

Hectopat
RAM
16GB (8X2)
SSD veya HDD modeli
512GB PCİ-E 4.0 Samsung 970 Evo Plus 2TB
Ekran kartı
RTX 4070
Anakart
ASUS TUF A15
İşlemci
Ryzen 9 7940HS
Arkadaşlar merhaba ürünüm aylardır sorunsuz ve güzel çalışıyordu ta ki uykudan çıkmıyor konumu açana kadar... Driver indirmem söylendi ve öyle de yaptım şu an bilgisayarda MUX açınca Ultimate'e alıyorum 4070 çalışsın diye tam tersine 4070i tamamen kapatıp AMD'nin ekran kartına veriyor. Ekran Scaleing'i değişiyor fontlar büyüyor 64Hz'e geçiyor. Yani kısacası bayağı bir pişmanım yok yere şunlarla uğraştığım için ASUS'un kendi sitesinden RAID AMD, BIOS Update, ve Realtek Bluetooth driverlarını indirdim sonra PC bozuldu/ bu hale geldi. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-09-14 002207.png
    Screenshot 2023-09-14 002207.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot 2023-09-14 002623.png
    Screenshot 2023-09-14 002623.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 38
Arkadaşlar merhaba ürünüm aylardır sorunsuz ve güzel çalışıyordu ta ki uykudan çıkmıyor konumu açana kadar... Driver indirmem söylendi ve öyle de yaptım şu an bilgisayarda MUX açınca Ultimate'e alıyorum 4070 çalışsın diye tam tersine 4070i tamamen kapatıp AMD'nin ekran kartına veriyor. Ekran Scaleing'i değişiyor fontlar büyüyor 64Hz'e geçiyor. Yani kısacası bayağı bir pişmanım yok yere şunlarla uğraştığım için ASUS'un kendi sitesinden RAID AMD, BIOS Update, ve Realtek Bluetooth driverlarını indirdim sonra PC bozuldu/ bu hale geldi. Ne yapmalıyım?
Hocam fotoğrafları inceledim,yazınızı 3 kez okumama rağmen ben anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?

Yanlis BIOS mu update ettin acaba? Yarin sana ait olan BIOS surumunu yollarım. Bu arada garantiye gonderirsen cozerler bunu kendini yormana gerek yok. Ayrica o konunun linkini yollar misin?

Yanlis BIOS mu update ettin acaba? Yarin sana ait olan BIOS surumunu yollarım. Bu arada garantiye gonderirsen cozerler bunu kendini yormana gerek yok. Ayrica o konunun linkini yollar misin?

Yanlış BIOS mu Update ettin acaba? Yarin sana ait olan BIOS surumunu yollarım. Bu arada garantiye gonderirsen cozerler bunu kendini yormana gerek yok. Ayrica o konunun linkini yollar misin?

Dostum söylediğin garanti durumu maalesef herkes için o kadar kolay olmuyor, ben İzmir'de yaşıyorum ASUS'un servisi bile yok. İstanbul ve ankaray'mış sadece. 308 idi sürüm 304'e çektim. Font değişikliği muhabbeti kalktı şu an MUX normal çalışıyor.

Hocam fotoğrafları inceledim, yazınızı 3 kez okumama rağmen ben anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?

Hocam dikkatli bakarsanız imeçler büyümüş, alttakı taskbar siyaha dönmüş ve boyutu artmış, yazılar da farklıydı ama belli olmuyor sanırım. Aynı şekilde MUX açma amacım işlemcinin grafik kartı olmadan sadece 4070 çalıştırmak bu ise tam tersini yapıp 4070'i tamamen kapatıyordu. Ve üstüne üstlük ürünümü 144Hz'den 64Hz'ye çekiyordu.
İndirdiğim driverlar bunlardı.

1694642411787.png

Dostum söylediğin garanti durumu maalesef herkes için o kadar kolay olmuyor, ben izmirde yaşıyorum asusun servisi bile yok. İstanbul ve ankaraymış sadece. 308 idi sürüm 304 e çektim. Font değişikliği muhabbeti kalktı şuan mux normal çalışıyor.

Hocam dikkatli bakarsanız imeçler büyümüş, alttakı taskbar siyaha dönmüş ve boyutu artmış, yazılar da farklıydı ama belli olmuyor sanırım. Aynı şekilde MUX açma amacım işlemcinin grafik kartı olmadan sadece 4070 çalıştırmak bu ise tam tersini yapıp 4070 i tamamen kapatıyordu. Ve üstüne üstlük ürünümü 144hz den 64hz ye çekiyordu.

İndirdiğim driverlar bunlardı
Eki Görüntüle 1943282
Güncel BIOS bu:https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...SUS_FA507XI_308_BIOS_Update.exe?model=FA507XI
GPU driver'ı silip yeniden kurdun mu?

Geri
Yukarı