Çözüldü ASUS TUF A15 FA507XI Type-C ile harici monitöre görüntü aktarılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tpfk92

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming A15 507XI
Asus TUF Gaming VG27AQ
XPG Summoner Cherry MX Red Switch
Razer Deathadder V2
Razer Blackshark V2 X
Meslek
Mühendis
Merhaba.
Monitör ASUS VG27AQ, Laptop A15 FA507XI.
Aşağıdaki Type-C - DisplayPort kabloyu aldım;

Görüntü alamıyorum DP üzerinden.

Type-C ucunu telefona bağlayınca telefonun ekranını yansıtabiliyorum. Bilgisayarın Type-C girişi de telefonu şarj ediyor örneğin. Kabloda ya da girişlerde sorun yok. Kablonun USB 3.1 ve Thunderbolt 3/4 uyumlu olduğu söyleniyor. Ama bir uyumsuzluk var gibi. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm, ileride bu soruna çözüm arayan olursa diye paylaşayım. Aşağıdaki adaptörlerden birini alıp DP kablo ile sorunsuz kullanabilirsiniz. 2K çözünürlükte 165 hz görüntü alabiliyorum şu an DP üzerinden.
Amazon - Ugreen
Hepsiburada - Alfais
İlk kısım için detay verebilir misiniz zahmet olmazsa.
MUX açık değil. Ama olsa da saçma değil mi MUX açıkken vermemesi?

Laptoplarda girislerin kimisi dahili grafik birimine kimisi de harici grafik birimine baglidir. Eger port dahili grafik birimine bagliysa ve dahili grafik birimini devre disi birakan MUX aciksa goruntu vermeyebilir.

Laptoplarda girislerin kimisi dahili grafik birimine kimisi de harici grafik birimine baglidir. Eger port dahili grafik birimine bagliysa ve dahili grafik birimini devre disi birakan MUX aciksa goruntu vermeyebilir.
Anladım teşekkürler. Ama dediğim gibi MUX kapalı.

Sorunu çözdüm, ileride bu soruna çözüm arayan olursa diye paylaşayım. Aşağıdaki adaptörlerden birini alıp DP kablo ile sorunsuz kullanabilirsiniz. 2K çözünürlükte 165 hz görüntü alabiliyorum şu an DP üzerinden.
Amazon - Ugreen
Hepsiburada - Alfais

Çözüm

Geri
Yukarı