ASUS TUF A15 FA507XI BIOS güncellerken siyah ekranda kaldı

Hümmett

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 2 gün önce ASUS TUF A15 FA507XI (2023) modelini aldım. İlk olarak anahtarlı Windows kurdum ve sürücüleri güncelledim, Windows güncellemelerini yaptım ve en son BIOS güncellemek istedim. Flash diski hazırladım, BIOS'tan Flash'ı seçtim ve enter dedim. Bilgisayar siyah ekranda kaldı. Güç ışığı ile klavyenin en üstünde ortadaki 4 ışıktan sol üstteki yandı ve öyle yarım saat bekledim. Herhangi bir şey olmadı. En son güç tuşuna bir kere bastım kapandı sonra tekrar açtım. Tekrar denedim yine aynı. Sonra Windows'u sildim tekrar yükledim anahtarsız olarak, ekran kartını güncelledim sonra Windows güncellemesini yaptım. Windows güncellemek için yeniden başlatma gerek dedi başlat dedim ve başlarken güncelleme ekranı geliyor ya, orayı gördüm. Sonra ekran yine siyah ekrana geçti. BIOS güncellerken yaptığı gibi. Bekledim yine 10 dk bir şey değişmedi. Güç tuşuyla kapattım tekrar açtım güncellemeyi yapmaya devam etti. Bir şekilde yaptı. Kafam karıştı.

Şimdi bu laptopta sorun var mı acaba hard diskte filan? Bir de oyun yükledim, deneyeyim diye oyun oynarken prize takılı oynuyorum ama şarj aletinin bataryası fazla ısınıyor ve elimi yakıyor neredeyse. Yeni laptop için normal mi? Yoksa servise göndereyim mi? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, 2 gün önce ASUS TUF A15 FA507xı (2023) modelini aldım. İlk olarak anahtarlı Windows kurdum ve sürücüleri güncelledim, Windows güncellemelerini yaptım ve en son BIOS güncellemek istedim. Flash diski hazırladım, BIOS'tan Flash'ı seçtim ve enter dedim. Bilgisayar siyah ekranda kaldı. Güç ışığı ile klavyenin en üstünde ortadaki 4 ışıktan sol üstteki yandı ve öyle yarım saat bekledim. Herhangi bir şey olmadı. En son güç tuşuna bir kere bastım kapandı sonra tekrar açtım. Tekrar denedim yine aynı. Sonra Windows'u sildim tekrar yükledim anahtarsız olarak, ekran kartını güncelledim sonra Windows güncellemesini yaptım. Windows güncellemek için yeniden başlatma gerek dedi başlat dedim ve başlarken güncelleme ekranı geliyor ya, orayı gördüm. Sonra ekran yine siyah ekrana geçti. BIOS güncellerken yaptığı gibi. Bekledim yine 10 dk bir şey değişmedi. Güç tuşuyla kapattım tekrar açtım güncellemeyi yapmaya devam etti. Bir şekilde yaptı. Kafam karıştı.

Şimdi bu laptopta sorun var mı acaba hard diskte filan? Bir de oyun yükledim, deneyeyim diye oyun oynarken prize takılı oynuyorum ama şarj aletinin bataryası fazla ısınıyor ve elimi yakıyor neredeyse. Yeni laptop için normal mi? Yoksa servise göndereyim mi? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Hocam iade edin servise göndermeyin yeni almışsınız daha sorunlu laptop kullanmayın para veriyorsunuz buna sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı