ASUS TUF A15 FA507xı uzun süre uykudan sonra uykudan çıkmıyor

01Asmodeus

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Laptopum RTX 4070 ve R9 7940HS bulunduran ASUS TUF modeli. Ürün normalde uykudan direkt çıkıyor ama uzun süre uykuda bırakınca uykudan çıkmıyor siyah ekran. Harici klavyeme, mouse a basıyorum bir şey olmuyor, laptopun kendi klavyesi de aynı şekilde. AMD Driver'im yüklü değil, sadece ekran kartı Driver'im, GeForce Experience var. Diğer driverların hepsini Windows'a bıraktım.

@Lejax dostum sende de var mı aynı sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopunuzun destek sayfasında bulunur güncel chipset driverı.
Şimdi buldum.

@Merdt hocam realtek audio driverını da birdaha indirmeme gerek var mı ? veya 4070 in driverını buradan birdaha indirmeme gerek var mı ? ben şuan bios ve chipset indirdim.
düzenleme bluetooth da indirdim.

Son düzenleme:
Bende yok valla. Hatta bugün 5600+RX 580 bir sistemde test yaptım 215'in üstüydü hep.
Anladım sağolun. MYAsus üzerinden genel olarak bir driver kontrolü yapacağım. Bu arada indirdiğim driverların nerede bulunduklarını görmemin bir yolu var mı ? Laptobumda 2 tane SSD var da birini çıkaracağım sıkıntı olmasın sonra.

Anladım sağolun. MYAsus üzerinden genel olarak bir driver kontrolü yapacağım. Bu arada indirdiğim driverların nerede bulunduklarını görmemin bir yolu var mı ? Laptobumda 2 tane SSD var da birini çıkaracağım sıkıntı olmasın sonra.

Windows'un kurulu olduğu dizindelerdir.

Dedigim yasandi suan pc de MUX açınca ekranin scaleing'i degisiyor imecler buyuyor yazi fontlari kalinlasiyor veya buyuyor. Bazi seyleri kurcalamamak gerekiyormus sanirim.

Böyle daha iyi anlaşılır. ultimate moda aliyorum mux acilsin diye tam tersine gpu yu kapatiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-09-14 002207.png
    Screenshot 2023-09-14 002207.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot 2023-09-14 002623.png
    Screenshot 2023-09-14 002623.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Dedigim yasandi şu an PC de MUX açınca ekranin Scaleing'i degisiyor imecler buyuyor yazi fontlari kalinlasiyor veya buyuyor. Bazi seyleri kurcalamamak gerekiyormus sanirim.

Böyle daha iyi anlaşılır. Ultimate moda aliyorum MUX acilsin diye tam tersine GPU'yu kapatiyor.

BIOS'tan alıyorsunuz değil mi?

BIOS'tan alıyorsunuz değil mi?
Hayır uygulamadan aldım. En güncel her zaman en iyisi olmuyormuş. 308 Bios sürümü hatalı 304 e çektim. Siz siz olun benim gibi yapmayın MYASUS herzaman en iyi driverları indiriyor zaten.
Bir de bana işlemci sürümünüzü söyleme şansınız var mıdır ?
Ben amd raid indirdim nereden kaldıracağım onu da bulamıyorum.

Hayır uygulamadan aldım. En güncel her zaman en iyisi olmuyormuş. 308 BIOS sürümü hatalı 304'e çektim. Siz siz olun benim gibi yapmayın MyASUS her zaman en iyi driverları indiriyor zaten.
Bir de bana işlemci sürümünüzü söyleme şansınız var mıdır?
Ben AMD RAID indirdim nereden kaldıracağım onu da bulamıyorum.

Hocam ben her zaman BIOS'tan alıyorum artık. Ben 4060 sürümünü kullanıyorum en güncel BIOS gayet iyi bende.

Geri
Yukarı