ASUS TUF A15 harici ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır?

xtrhal

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bugün bilgisayarımın APU işlemicisini test etmek için harici ekran kartını kapatacaktım fakat nasıl yapılacağinı bulamadım. Armoury Crate yazılımı üzerinden denedim fakat.

Ekran görüntüsü 2023-07-21 093947.png

Şununla karşılaştım, dds ayarları kısmına bassamda açılmadı ve haliyle bende NVIDIA Optimus'u açamadığım için test edemedjm. Bilgisayarı yeni aldım içinde MUX Switch var hatta "MUX Switch with NVIDIA Advanced Optimus" diye bir etiket bile var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler!

Bilgisayarım, sağ klik, özellikler, Aygıt Yöneticisi, görüntü bağdaştırıcıları, bul ve sağ klik aygıtı devre dışı bırak.

Merhaba, dediğinizi yapmadan önce ekran kartı modunu Ultimate seçeneğine getirdim ve ekranda oyun girdiğimde,

Ekran görüntüsü 2023-07-21 132527.png

Böyle bir yazı geliyor ve asla gitmiyor. Rahatsız ediyor. Bununda bir çözümü var mıdır?

@jumbum

Son düzenleme:
Merhaba, dediğinizi yapmadan önce ekran kartı modunu Ultimate seçeneğine getirdim ve ekranda oyun girdiğimde,

Eki Görüntüle 1870777

Böyle bir yazı geliyor ve asla gitmiyor. Rahatsız ediyor. Bununda bir çözümü var mıdır?

@jumbum

Yaptım hocam teşekkürler :). Peki NVIDIA Optimus ayarını nereden ve nasıl açabilirim?

Yaptım hocam teşekkürler :). Peki NVIDIA Optimus ayarını nereden ve nasıl açabilirim?
  1. Masaüstüne sağ tıklayın ve NVIDIA kontrol panelini seçin.
  2. 3D ayarlarını yönet'i seçin.
  3. Genel Ayarlar 'ı tıklayın. Not: Tek bir programın ayarlarını değiştirmek için Genel Ayarlar yerine Program Ayarları'nı seçin.
  4. Tercih ettiğiniz grafik işlemciyi seçin. Otomatik Seçim – Performans ve güç tasarrufu arasında bir denge sağlar. Yüksek performanslı NVIDIA işlemci – Optimum performans sağlar. Entegre grafikler – Optimum güç tasarrufu sağlar.
  5. Ayarlar altında, her bir özelliğin ayarlarını ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.
  6. Değişikliklerinizi kaydetmek için Uygula'yı tıklayın.

1. Masaüstüne sağ tıklayın ve NVIDIA kontrol panelini seçin.
  2. 3D ayarlarını yönet'i seçin.
  3. genel ayarlar 'ı tıklayın. not: tek bir programın ayarlarını değiştirmek için genel ayarlar yerine program ayarları'nı seçin.
  4. Tercih ettiğiniz grafik işlemciyi seçin. otomatik seçim – performans ve güç tasarrufu arasında bir denge sağlar. yüksek performanslı NVIDIA işlemci – optimum performans sağlar. entegre grafikler – optimum güç tasarrufu sağlar.
  5. ayarlar altında, her bir özelliğin ayarlarını ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.
  6. Değişikliklerinizi kaydetmek için uygula'yı tıklayın.

4. olanı bulamıyorum hocam, hangi seçenekte?

Yeni konular

Geri
Yukarı