ASUS TUF A15, IPS Glow ve Klavye aydınlatma hatalarından ötürü iade edilebilir mi?

Jinned

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba yeni aldığım ASUS TUF A15 (2023) laptopu 4 gündür kullanıyorum ve birkaç problemimi paylaşmak istiyorum:

1- internette gördüğüm ve araştırdığım oyun testlerine nazaran bilgisayarım daha yüksek FPS almasıyla birlikte daha da fazla ısınıyor. Bazı oyunlarda 10c°'lik bir fark olurken bazı oyunlarda 4-5c°'lik fark oluyor. Sürücülerim güncel ancak termal macunda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

2- Bilgisayarımda IPS glow mevcut, evet farkındayım IPS bilgisayarın kaderidir glow ancak ekranın sol kısmının tamamen glow olması oldukça rahatsız edici ve korkutucu.

3- Klavyesindeki RGB'de beyaz ışığı açtığımda bazı tuşların kırmızı ve mavi rengi de yansıttığını fark ettim. Bu garantiye girer mi, klavye veya tuş değişimi yapılır mı? Biri aydınlatırsa sevinirim.

Sonuç olarak bu şekilde 3 sorunum var ve bu sorunlar için laptopumu garantiye mi göndermeliyim yoksa iade mi etmeliyim kararsız kaldım. Malum sebeplerden laptopu aldığım günden beri yaklaşık 4 bin liralık bir zam geldi bu yüzden garantiye göndermek daha mantıklı geliyor ancak bunların garanti kapsamına girip girmediğini ve derhal mı göndermeliyim yoksa bir miktar daha idare mi edeyim birisi yardımcı olursa çok güzel olur. Teşekkürler.

Klavyesi bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20231014_053000.jpg
    IMG_20231014_053000.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet kesinlike. Bunu atıyorum 7-8 ay sonra temizlik amaçlı garantiye göndersem yaparlar mı idare etmeli miyim diye soruyorum. Çünkü şu anda aktif olarak kullanmaktayım ve 1 ay bekleme gibi bir lüksüm yok maalesef.

Tavsiyem ilk 6 ay içerisinde göndermenizdir. Eğer ilk 6 içerisinde üründe kusur bulunursa seçimlik hakkınızı kullanabilirsiniz. Aksi durumda tamir tek seçeneğinizdir.

Glow da şu şekilde seviyesi normal mi fazla mı pek anlayan biri değilim ancak sitede gördüklerime nazaran oldukça az gibi geldi.

Dosya Ekleri

• IMG_20231014_234842.jpg
    IMG_20231014_234842.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20231014_234110.jpg
    IMG_20231014_234110.jpg
    122,5 KB · Görüntüleme: 18
Bende de aynı. Klavye de aynı şekil. Yine de pc model olarak çok içine sinmediyse iade edip, şu Amazon indirimlerinde güzel Acer laptop falan vardı bir bakabilirsin.

Bende de aynı. Klavye de aynı şekil. Yine de pc model olarak çok içine sinmediyse iade edip, şu Amazon indirimlerinde güzel Acer laptop falan vardı bir bakabilirsin.
Acer çok beğendiğim bir marka değil aynı kulvardaki laptopların tasarımlarını (Giriş Çıkışlar, Kasa, Kullanılan Malzeme vb.) beğenmiyorum ve aynı IPS glow durumu onlarda da oluyor. Asus servisi ile iletişime geçtim klavyeyi sordum henüz yanıt gelmedi ama bekliyorum. Asus ve MSI harici başka bir markanın modelini kullanabileceğimi sanmıyorum açıkçası.

Acer çok beğendiğim bir marka değil aynı kulvardaki laptopların tasarımlarını (Giriş Çıkışlar, Kasa, Kullanılan Malzeme vb.) beğenmiyorum ve aynı IPS glow durumu onlarda da oluyor. Asus servisi ile iletişime geçtim klavyeyi sordum henüz yanıt gelmedi ama bekliyorum. Asus ve MSI harici başka bir markanın modelini kullanabileceğimi sanmıyorum açıkçası.
Hocam akşamları siyah ekran dışında belli olmuyorsa fazla takma kafana, ilerlerse garantiye yollarsın. Klavye için bir şey yapacaklarını sanmıyorum bende de o şekilde, klavyenin ortasında renk geçişi oluyor hafiften, sanırım üretim ile alakalı bir durum.

Hocam akşamları siyah ekran dışında belli olmuyorsa fazla takma kafana, ilerlerse garantiye yollarsın. Klavye için bir şey yapacaklarını sanmıyorum bende de o şekilde, klavyenin ortasında renk geçişi oluyor hafiften, sanırım üretim ile alakalı bir durum.
Genel olarak belli oluyor ama ilerlemediği sürece takacağım bir şey değil.

Ben de takmıyorum fazla cihazın oyun performansı harika gerçekten. Ayrıca yazılım ve grafik tasarım için kullanıyorum.
Turbo modunda işlemci güç yönetimini agresiften devre dışına aldığımdan beri hiçbir oyunda 70+ derece görmedim ancak etkin veya agresif yaptığım anda direkt bir sıcaklık değeri artışı oluyor 80'in altına kolay kolay düşmüyor sebebini çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı