ASUS TUF A15 kod farklılığı

AlteredTech

Hectopat
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar, bir konuyu tam olarak çözemediğim için yardımınızı almak istiyorum. ASUS'un aşağıdaki 3 modelinin kağıt üzerinde özellikleri aynı fakat hepsi farklı kodlara sahipler. Hem yerli hem de yabancı kaynaklarda yaptığım araştırmaya rağmen bir sonuç elde edemedim. Cihazların arasında ne tür farklar var?

Buraya yazmadan önce başka bir konuda gördüm, 3050 Ti'ylı versiyonlarında kodlara göre cihazların RAM vb konfigürasyonları farklı olabiliyormuş. Ayrıca bazılarının kasaları revizeymiş.

Bahsettiğim konu:

Bahsettiğim 3 cihaz:

HN052 Kodlu

HN082 Kodlu

HN096 Kodlu

@utkuversus @Artoria Pendragon @ambushermayki @Ciritica @Tuncay Kantarcı @messinicocugu

Son düzenleme:
Az önce bu bilgisayarlardan birini almak üzereydim. Beni etiketlemişsiniz, ancak bu bilgisayarlardan birini almama sebebim benim de bu ayrımı anlamamış olmam. Asus hangi modelde hangi kart olduğunu veya 56 mı yoksa 90 watt/saat pil mi olduğunu adamakıllı yazmamış. Tam dayaklık.

Arkadaşlar bu arada Tuf serisi önermem. Asus artık düşük bütçede diye bu cihazın fan çıkışlarını bilerek kapatıyor. Yeni seride var mı daha bilinmiyor ancak muhtemelen yine aynı durum vardır. Almadan önce beklemenizi öneririm. Ben bir kere çıktığı gibi laptopumu aldım ve büyük pişmanlıklar yaşadım.

Onları tam hiç belirtmiyorlar hocam bir de konuyla alakasız ama onları alacağınıza Acer Nitro 5'in 12. nesil modellerine bakmanızı öneririm.

Haklısınız. "Dell G15 5*** Alınmamalı ve Önerilmemeli" gibi bir konu daha açmak istiyorum Asus Tuf serisi için. Sorun yaşayanların hepsiyle teker teker görüşüp bilgi alacağım.

Haklısınız. "Dell G15 5*** Alınmamalı ve Önerilmemeli" gibi bir konu daha açmak istiyorum ASUS TUF serisi için. Sorun yaşayanların hepsiyle teker teker görüşüp bilgi alacağım.

Geçen sene de aynı olay vardı ilk çıktığında bayağı beğenilmişti güzeldi sorun herkes Dell'deki gibi sorun yaşadı insanların bu durum karşısında bilinçlendirilmesi lazım.

Haklısınız. "Dell G15 5*** alınmamalı ve önerilmemeli" gibi bir konu daha açmak istiyorum ASUS TUF serisi için. Sorun yaşayanların hepsiyle teker teker görüşüp bilgi alacağım.

Bende o modeli alacaktım sayenizde hemen soldum o modellerden.

Az önce bu bilgisayarlardan birini almak üzereydim. Beni etiketlemişsiniz, ancak bu bilgisayarlardan birini almama sebebim benim de bu ayrımı anlamamış olmam. Asus hangi modelde hangi kart olduğunu veya 56 mı yoksa 90 watt/saat pil mi olduğunu adamakıllı yazmamış. Tam dayaklık.
Hocam öğrenebilirsem ben de alacağım. Bir bilgi edinirseniz ve iletirseniz çok sevinirim.

Hepsiburada'nın HN052 kodlu ürünü kesin 90w/hr ondan eminim fakat kasası eski versiyon mu yoksa revize mi onu bilmiyorum.

Arkadaşlar bu arada Tuf serisi önermem. Asus artık düşük bütçede diye bu cihazın fan çıkışlarını bilerek kapatıyor. Yeni seride var mı daha bilinmiyor ancak muhtemelen yine aynı durum vardır. Almadan önce beklemenizi öneririm. Ben bir kere çıktığı gibi laptopumu aldım ve büyük pişmanlıklar yaşadım.
Hangi kodlu cihazlarda olduğunu bilmememle birlikte benim duyduğum şu: 6800H'lı bu cihaz ilk çıktığında yanlarda hava çıkışı yokmuş, sonra revizyon yaparak cihazın yanlarına hava çıkışı eklenmiş. İşte hangisi olduğunu öğrenebilsem alacağım:(

Son düzenleme:
Hocam öğrenebilirsem ben de alacağım. Bir bilgi edinirseniz ve iletirseniz çok sevinirim.

Hepsiburada'nın HN052 kodlu ürünü kesin 90w/hr ondan eminim fakat kasası eski versiyon mu yoksa revize mi onu bilmiyorum.

Hangi kodlu cihazlarda olduğunu bilmememle birlikte benim duyduğum şu: 6800H'lı bu cihaz ilk çıktığında yanlarda hava çıkışı yokmuş, sonra revizyon yaparak cihazın yanlarına hava çıkışı eklenmiş. İşte hangisi olduğunu öğrenebilsem alacağım:(

Bir zaman sonra illa ki sorun çıkartır emin olun. Bu yüzden önermem. Acer Nitro alabilirsiniz.

Bir zaman sonra illa ki sorun çıkartır emin olun. Bu yüzden önermem. Acer Nitro alabilirsiniz.
Hocam onda da bazı sorunlar var.

Kasa Kalitesi: Asus daha iyi

Batarya: Asus 90w/hr iken Acer 53-56w/hr

Ram: Asus DDR5 ve tek slot, Acer ise DDR4 tek slot(tek slot sorun değil, yıl sonu gibi bir 16gb daha eklerim)

Ekran kartı: ikisi de eşit(140W) ve mux var fakat asus'un dahili gpu'su 680M, İris Xe'yi katlayacak kadar güçlü. Bu durum benim için cidden önemli, mühendislikte kullanırken küçük işlerde 680M'i kullanmak istiyorum. Böylece batarya daha da uzun gider.

Geri
Yukarı