ASUS TUF A15 oyun performansı düşük mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca 100 FPS alırsan monitörün 60Hz ise oyunda yırtılmalar olur. O yüzden V-Sync açılmalı böylece bunun önüne geçilir?

Senin monitör 60Hz ise 90 FPS göremezsin. Git sen bir araştır laf anlatamıyoruz.

Gördüğüm şeyi sorgulatacak adam ***
Ayrıca 100 FPS alırsan monitörün 60Hz ise oyunda yırtılmalar olur. O yüzden V-Sync açılmalı böylece bunun önüne geçilir?

V-Sync açık kullanıyorum zaten, kapalı olduğu zaman FPS 90'ı görüyor.

Bende de GTX 1660 Ti olanı var Ryzen 7 4800H işlemcili. Bende LoL'de 100-170 FPS arası alıyorum. Benim laptop' ıma göre referans alırsanız FPS değerleriniz iyi gözüküyor. Endişe ediyorsanız eğer etmenize gerek yok.
çok teşekkür ederim .

Monitörün 60Hz ise oyunda 200 FPS bile alsanız siz oyunu 60 FPS olarak görürsünüz. 120Hz monitörünüz olsaydı mesela 120 FPS görürdünüz en fazla. Bunu da son kez yazıyorum ben kaçar. Siz de hâlâ dediklerinize inanmaya devam edin. :D

İyi günler. Yaklaşık 3 hafta önce ASUS TUF A15 506II laptop aldım özelliklerinden ( Ryzen 5 4600H GTX 1650 Ti 8 GB 3200MHz RAM ) çok memnunum fakat LoL oynarken 100 vs 140 arası FPS alıyorum. YouTube'da inceleme videolarında daha fazla FPS aldığını görüyorum. Dün bir arkdaşla Facebook forumda karşılaştık o da bu konuyu açmış ancaak yardımcı olan kimse yok. MSI Afterburner programıyla baktığımda işlemci de sıkıntı yok ama ekran kartı %50'sini kullanıyor. Bunun sebeni bilen varsa yardımcı olabilir mi? En azından içime su serpmiş olursunuz çünkü başarılı PC aldığımı düşünürken şu an tam tersini düşünmeye başladım. Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar, sorunu çözdüm Windows grafik ayarlarından GPU ayarını açmak yeterli 100-130 FPS alıyorken 160-200 FPS arası almaya başladım buradan yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ediyorum fakat hiçbiriniz bu konuda nokta atışı bilgiler veremediniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı