ASUS TUF A15 prize takılıyken şarj azalıyor

Pathes

Picopat
Daha fazla  
Selam, 3 hafta önce aldığım laptopta şarj prize takılıyken azalmaya başladı.
Oyun oynadığım için laptopu sürekli şarjda kullanıyorum. Oyun oynamadığım sırada laptop boştayken bir anda şarj ışığı beyazdan turuncuya döndü.
Şarj aletini düzgün kullanmaya gayret ettim, kabloda bir kırıklık olduğunu düşünmüyorum.
Biraz araştırma yaptığımda komut sisteminden batarya durumuna bakabildiğimi öğrendim ama pek bir şey anlamadım.
Neden şarjımın azaldığını söyleyebilirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.

(Şarj %96'da iken pil bakım modunu açtım, o yüzden yükselmiyor.)

Dosya Ekleri

• batteryreport1.png
    batteryreport1.png
    167,6 KB · Görüntüleme: 14
  • sleepstudy1.png
    sleepstudy1.png
    98,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın tam modelini zihin okuyarak bulacağız anlaşılan. Piyasada yüzlerce ASUS TUF A15 modeli var ve hepsinin donanımı birbirinden farklı. Benim gözlemlediğim TUF A15'lerde pil bakım modunu acınca sistem pili 80%'e sabitlemeye çalışıyor belki onunla alakalıdır.

Bilgisayarınızın tam modelini zihin okuyarak bulacağız anlaşılan. Piyasada yüzlerce ASUS TUF A15 modeli var ve hepsinin donanımı birbirinden farklı. Benim gözlemlediğim TUF A15'lerde pil bakım modunu acınca sistem pili 80%'e sabitlemeye çalışıyor belki onunla alakalıdır.
Asus TUF A15 FA507NV modeli. Şarj azalmasının nedeni bakım modu değil. Sorun yaşandıktan sonra açtım.

Type-C ile şarj ediyorsanız 100W yetmiyor olabilir. Fakat yanında gelen 240W gücündeki güç adaptörüyle şarj ederken böyle bir problem yasıyorsanız adaptörde ya da bilgisayarda sorun olabilir. Ben de FA507NV kullanıyorum soz ettiginiz gibi problem hiç yasamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı