ASUS TUF A15 R7 7735HS - RTX 4060 alınır mı?

Bu modeli mi kullandın dostum?
TUF F15 2021 kullandım, saçmalık ötesi sorunlar peşimi bırakmadı yeni garantisi bitti inşallah bir süre sorunsuz kullanabilirim. ROG Strix 15 2022 kullandım onda da benzer saçma sorunlar ve bitik servis kalitesi yine başımı ağrıttı. Yani farklı senelerde çıkan biri giriş biri premium segment iki üründe sorun yaşıyorsam ve ikisinde de servis kalitesi yerlerdeyse benim içim acıyor TUF alacağım ROG alacağım diyen insanları gördüğümde. Zor kazanılmış paramızı müşteriye değer vermeyen 2 mailden sonra iletişimi kesen firmalara kaptırmayalım.

TUF F15 2021 kullandım, saçmalık ötesi sorunlar peşimi bırakmadı yeni garantisi bitti inşallah bir süre sorunsuz kullanabilirim. ROG Strix 15 2022 kullandım onda da benzer saçma sorunlar ve bitik servis kalitesi yine başımı ağrıttı. Yani farklı senelerde çıkan biri giriş biri premium segment iki üründe sorun yaşıyorsam ve ikisinde de servis kalitesi yerlerdeyse benim içim acıyor TUF alacağım ROG alacağım diyen insanları gördüğümde. Zor kazanılmış paramızı müşteriye değer vermeyen 2 mailden sonra iletişimi kesen firmalara kaptırmayalım.
F15 F/P cihaz değil zaten, diğer modelleri kötülemen saçma olmuş. Her markanın servis kalitesi iyi olacak diye bir şey yok.

F15 F/P cihaz değil zaten, diğer modelleri kötülemen saçma olmuş. Her markanın servis kalitesi iyi olacak diye bir şey yok.

Ben en son geçen yaz araştırıyordum, piyasaya hakim değilim şu an sadece Mac fiyatlarını biliyorum. F15 üst segment mi oldu alt mı anlamadım. Yani evet dediğinde yine haklısın da iyi servis kalitesi olanlar varken neden kötü olanları inatla tercih edelim ki buna değer mi işin orasındayım ben :D

Son düzenleme:
B

Ben en son geçen yaz araştırıyordum, piyasaya hakim değilim şu an sadece Mac fiyatlarını biliyorum. F15 üst segment mi oldu alt mı anlamadım. Yani evet dediğinde yine haklısın da iyi servis kalitesi olanlar varken neden kötü olanları inatla tercih edelim ki buna değer mi işin orasındayım ben :D
Servis kalitesi iyi olan markaların bu fiyatta bu özellikleri yok.

ASUS almanı önermiyorum. Hele TUF serisi almanı hiç önermiyorum. Senede bir fan değiştiririm, servisi sorunu anlamasa da kendim sorunu tespit eder servise söyler wifi kartını değiştiririm garantim olsa dahi garanti dışı kalma riskine dayanırım diyorsan tabi ki öneririm. F/p olarak yakın başka herhangi bir marka bulabiliyorsan düşünmeden kararını değiştirmeni öneririm çünkü ürüne verdiğin para sadece donanım değil, aynı zamanda satış sonrası desteğini de içeriyor, bu ASUS'ta olmayan bir şey.
Fiyatta yakın olan Excalibur var, Asus'tan Excalibur'a düşmeyide istemem yani. Senin önerdiğin varsa onu tartışabiliriz.

TUF F15 2021 kullandım, saçmalık ötesi sorunlar peşimi bırakmadı yeni garantisi bitti inşallah bir süre sorunsuz kullanabilirim. ROG STRIX 15 2022 kullandım onda da benzer saçma sorunlar ve bitik servis kalitesi yine başımı ağrıttı. Yani farklı senelerde çıkan biri giriş biri premium segment iki üründe sorun yaşıyorsam ve ikisinde de servis kalitesi yerlerdeyse benim içim acıyor TUF alacağım ROG alacağım diyen insanları gördüğümde. Zor kazanılmış paramızı müşteriye değer vermeyen 2 mailden sonra iletişimi kesen firmalara kaptırmayalım.

Hocam 2021 modeli kötüymüş dediğiniz gibi ama 2022 modelinde kasası falan değişmiş daha iyiymiş ama farkı ne kadar bilmiyorum.

Hocam 2021 modeli kötüymüş dediğiniz gibi ama 2022 modelinde kasası falan değişmiş daha iyiymiş ama farkı ne kadar bilmiyorum.

Dostum güya BMW mühendislerinin dizayn ettiği ROG'un kasasından gıcır gıcır plastik sesi geliyor ekranın herhangi bir noktasına değdiğin an, üstelik servisi de yamulttu çok güzel oldu :D. 20K üzeri para lütfen vermeyin şu markalara cidden üzülüyorum, alacağınız satış sonrası desteği ASUS'ta gerçek bir travma. Hele 25-30K bandına çıkıyorsanız Mac + GeForce NOW + Game Pass üçlüsünü öneririm herkese. Geçmişe gitsem kendim de aynı aynısını yapardım siz de pişman olmayın diye söylüyorum.

Fiyatta yakın olan Excalibur var, Asus'tan Excalibur'a düşmeyide istemem yani. Senin önerdiğin varsa onu tartışabiliriz.
Casper müşteri desteği deneyimlerini bir araştır, eğer Monster gibiyse ASUS'tan düşmüş değil yükselmiş olursun tam tersine.

Son düzenleme:
Dostum güya BMW mühendislerinin dizayn ettiği ROG'un kasasından gıcır gıcır plastik sesi geliyor ekranın herhangi bir noktasına değdiğin an, üstelik servisi de yamulttu çok güzel oldu :D. 20K üzeri para lütfen vermeyin şu markalara cidden üzülüyorum, alacağınız satış sonrası desteği ASUS'ta gerçek bir travma. Hele 25-30K bandına çıkıyorsanız Mac + GeForce NOW + Game Pass üçlüsünü öneririm herkese. Geçmişe gitsem kendim de aynı aynısını yapardım siz de pişman olmayın diye söylüyorum.

Casper müşteri desteği deneyimlerini bir araştır, eğer Monster gibiyse ASUS'tan düşmüş değil yükselmiş olursun tam tersine.
Hocam gerçekten Asus servisi bu kadar kötü mü bende bu bilgisayardan aldım daha yeni ama bu yorumları vs okuyunca iade etmeyi düşünüyorum ama bu fiyat bandında adam akıllı başka laptop yok ne yapacağımi bilmiyorum

Hocam gerçekten ASUS servisi bu kadar kötü mü bende bu bilgisayardan aldım daha yeni ama bu yorumları vs okuyunca iade etmeyi düşünüyorum ama bu fiyat bandında adamakıllı başka laptop yok ne yapacağımi bilmiyorum

Başka seçenek yoksa benim gibi sen de mecbur kalmışsın artık kullanacaksın umarım sorun çıkmaz. Alternatifin varsa kesinlikle yol kısayken iadeni öneririm, daha yurt dışını arama seçeneği olmayan bir şirket, ki iş adamı olmayan sıradan bir öğrenci olan benim bile yurt dışı dakikam varken, senin dediklerini yaşadığını servisin kasayı yamulttuğunu anlatmana rağmen sürekli biz temiz iş yaparız diyen bir servisleri var. Şimdi tablet-bilgisayar ihtiyacım doğdu, Flow serisi ürünler çıkarmışlar, Surface serisine göre çok daha iyi fiyata çok daha iyi performans vermesine rağmen ÇÖP gibi destek verdikleri için paramı da çöpe atmayacağım. Satış sonrası nasıl muamele gösteriyorlarsa hak ettiklerinden fazlasını vermek yok. Harici klavye bakarken de aynısını yaptım, Falchion modelini çıkarmışlar, bir tuşu bozulsa suçun üstüme kalacağını bildiğimden neden o topa gireyim? Yine F/P sebebiyle TUF monitör alma gafletinde bulundum çok şükür onda bir sorun henüz çıkmadı ama ya çıkarsa diye ödüm patlıyor. Sonuç olarak 1-2 fazla verip alabileceğiniz alternatifiniz varsa ASUS'u silin derim. Masaüstünde yılların lider markası olarak ezbere gelen bir imajları var, biraz global kanalları izleyin teker teker kanalların kendileri kalitesine önem vermeyen bu firmayla sponsorluğa devam etmeyeceğim diyerek sözleşmelerini feshediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı