ASUS TUF Gaming A15 - Ryzen 7 7735HS RTX 4060 alınır mı?

TUF A15 FA507NV aldım. Gayet memnunum. Özellikle alırsanız keşfettikçe diğer markalardan ayıran bazı özelliklerini çok seversiniz. Mesela benim çok beğendiğim sadece tek tuş ile ses açma, ses kısma, mikrofonu kapatıp açma ve armoury crate açma tuşları mevcut. Armoury Crate üzerinden de istediğiniz çoğu şeyi yapabilirsiniz zaten.
Her oyunu kaldırıyor ama depolama 512 GB bana yetmedi. Ben ekstra 2 TB M2 SSD takviye yaptım. Bence laptop olduğu için sıcaklık değerleri de kabul edilebilir düzeyde. Pili çok uzun süre gidiyor. Yani açıp pilde zaten oyun oynamazsınız diye tahmin ediyorum. %100 iken 7 saat film izlemiştim ve pil %30 kalmıştı. Ekranı da çok güzel benim aldığım laptopta ıps glow çıkmadı.
Bence eksileri: *Depolama (ki zaten bu sonradan eklenebilecek bir şey)
*Sesi %100 iken bile çok fazla değil. (Bu problemi de FxSound kullanarak çözdüm.)
hocam aynı cihaz bende de var dolby access üzerinden modu dynamic moduna aldınız mı sesi

hocam aynı cihaz bende de var dolby access üzerinden modu dynamic moduna aldınız mı sesi
Hocam sanırım bu konuda biraz cahil kalmışım. Teşekkürler zaten oluşan bir sorun yüzünden FxSound'u kullanmayı bırakmıştım, iyi oldu bunu öğrenmem. Başka bilmediğim ne özellikler var daha acaba.
Peki size bir şey soracağım.
1)Sizde touchpadin orta kısımlarına doğru renk aşınması oldu mu? Benim touchpadin özellikle orta kısımlarının rengi mat griden parlak siyaha döndü gibi. Hatta bazen de bu bölge yüzünden imleç kafayı yiyebiliyor.
2) Pil wear level %3 tü. Çok kullanmadığım halde pil wear level %5 e çıktı ve artık eskisi gibi değil. İlk aldığım zaman hatırlıyorum 7 saat film izlemiştim ve pil daha bitmemişti. Şimdi 1 saat falan film izlesem bile pil bayağı bir düşüyor. Ayrıca eskiden bilgisayarı fişten çekince yani pil moduna geçince otomatik olarak güç tasarrufuna geçerdi. Pilin süresinin en iyi şekilde gitmesi için kendini ayarlardı. Şimdi ise bir de üstüne GPU ya rog boost oc yapıyor.
Sizce teknik servise bir yazayım mı ve göndermem gerekirse içine kendim taktığım 2 TB M2 yi çıkarayım mı? (Windows bu M2 ye kurulu)

Hocam sanırım bu konuda biraz cahil kalmışım. Teşekkürler zaten oluşan bir sorun yüzünden Fxsound'u kullanmayı bırakmıştım, iyi oldu bunu öğrenmem. Başka bilmediğim ne özellikler var daha acaba.
Peki size bir şey soracağım.
1)sizde touchpadin orta kısımlarına doğru renk aşınması oldu mu? Benim touchpadin özellikle orta kısımlarının rengi mat griden parlak siyaha döndü gibi. Hatta bazen de bu bölge yüzünden imleç kafayı yiyebiliyor.
2) pil wear level %3'tü. Çok kullanmadığım halde pil wear level %5'e çıktı ve artık eskisi gibi değil. İlk aldığım zaman hatırlıyorum 7 saat film izlemiştim ve pil daha bitmemişti. Şimdi 1 saat falan film izlesem bile pil bayağı bir düşüyor. Ayrıca eskiden bilgisayarı fişten çekince yani pil moduna geçince otomatik olarak güç tasarrufuna geçerdi. Pilin süresinin en iyi şekilde gitmesi için kendini ayarlardı. Şimdi ise bir de üstüne GPU'ya ROG Boost OC yapıyor.
Sizce teknik servise bir yazayım mı ve göndermem gerekirse içine kendim taktığım 2 TB M.2'yi çıkarayım mı? (Windows bu M.2'ye kurulu)

Estağfirullah bende laptopu kurcalarken öyle gördüm Dolby'i. Hocam touchpad de öyle bir sıkıntım yok şükür. Belki kullanmaya bağlı olabilir ama sonuçta garantin var sen alalı 6 7 ay olmuş herhalde istersen sevise vermeden önce bir ara ASUS'u sonuçta uzun kullanmak için sağlam laptop diye alıyoruz böyle durumların 6 7 ayda olması biraz saçma bu laptoplar için.
Batarya konusunda da ben genelde pil bakım modunda kullanıyorum ömrünü uzatıyormuş bataryanın. Arada bir de sıfırlayıp yüzlemek lazım ayda bir falan.
Hocam bu SSD işlerinde de bence servis halletse daha iyi olur sonra garanti dışı muhabbeti olmasın.

Estağfirullah bende laptopu kurcalarken öyle gördüm Dolby'i. Hocam touchpad de öyle bir sıkıntım yok şükür. Belki kullanmaya bağlı olabilir ama sonuçta garantin var sen alalı 6 7 ay olmuş herhalde istersen sevise vermeden önce bir ara ASUS'u sonuçta uzun kullanmak için sağlam laptop diye alıyoruz böyle durumların 6 7 ayda olması biraz saçma bu laptoplar için.
Batarya konusunda da ben genelde pil bakım modunda kullanıyorum ömrünü uzatıyormuş bataryanın. Arada bir de sıfırlayıp yüzlemek lazım ayda bir falan.
Hocam bu SSD işlerinde de bence servis halletse daha iyi olur sonra garanti dışı muhabbeti olmasın.
Hocam ASUS'a mail atacağım. Bakalım dediğin gibi 6 7 ayda olması saçma bir durum. Yüzeysel temizlikle aşınacaksa zaten işimiz var. SSD ve ram takviyelerinde cihaza bir zarar vermediğin sürece garanti dışı kalmıyor. Hem ekstra maliyet hem de beklemek istemediğim için SSD yi kendim takmıştım.

Arkadaşlar ASUS almayın aldırmayın. 2 kere cihaz değişti ASUS TUF A15 halen Wi-Fi kartı sorunlu. İlkinde kasa yamuktu ikincisinde anakart değişti Wi-Fi kartı değişti. Bu cihazı daha yeni değişimle aldım halen sorun devam ediyor b*k gibi Wi-Fi kartı var.

Arkadaşlar ASUS almayın aldırmayın. 2 kere cihaz değişti ASUS TUF A15 halen Wi-Fi kartı sorunlu. İlkinde kasa yamuktu ikincisinde anakart değişti Wi-Fi kartı değişti. Bu cihazı daha yeni değişimle aldım halen sorun devam ediyor b*k gibi Wi-Fi kartı var.

5GHz ile bağlanırsan sıkıntı yaşamazsın hocam. Baktın gene yaşıyorsun al bir tane Wi-Fi değiştir

Yeni konular

Geri
Yukarı