ASUS TUF A15 vs MSI Katana 15

Bütçe
40K-50K
ASUS'un kasa kalitesinin iyi olduğunu duydum ama ısı problemi var mıdır diye bir korkuyorum açıkçası bazı benchmarklarda 80-87 derece arasında görmüştüm.
Her gaming laptop ısınır. Ben Asus'un bu kasasında anormal bir sıcaklık sorunu olduğu duymadım şahsen. Yine de kesin bilen birilerine sormanız gerekirse yeni konu açmanız daha iyi olur.

Victus'lardaki menteşelerde kronik bir durum yok. Aslında sağlam ama eski modellerde ekran çok saçma bir şekilde sallanıyor tek elinizde ufacık baskı yaptığınızda. Çok fazla şikayet geldiği için de HP bu duruma el atıp menteşeleri daha sert hale getirdi yeni modellerde.

Alınır mı?

Laptopun kendi fanları zaten iş görüyor. Hele uygulamasından uçak motoruna bile çevirirsiniz. Ayrıca laptop soğutucu almak fayda eder.

Anladım teşekkürler.

Gigabyte konusunda hiçbir fikrim yok bir konu açın bence.

Asus TUF Gaming A15 FA507XI-LP013 AMD Ryzen 9 7940HS 16GB 512GB SSD RTX 4070 Freedos 15.6" FHD 144Hz Taşınabilir Bilgisayar
MSI KATANA 15 B12VGK-087XTR Intel Core i7 12650H 16GB 1TB SSD RTX4070 Freedos 15.6" FHD 144Hz

40000-50000 arası ama 50000 olursa herhangi bir SSD veya RAM takviyesi yapamam.
Laptoplara böyle parça eklemek kolay değil. Bu arada en iyi laptop bir masaüstü etmiyor illa ki laptop istiyorsanız MSI kasa malzemesi ve cooler boost 5 ile çok iyi bir seviyede.

Laptoplara böyle parça eklemek kolay değil. Bu arada en iyi laptop bir masaüstü etmiyor illaki laptop istiyorsanız MSI kasa malzemesi ve cooler Boost 5 ile çok iyi bir seviyede.

Maalesef masaüstü alamıyorum fakat MSI ürünün soru cevaplarında RAM'inin 8x2 GB olduğu ve istenirse 16x2 yapılabileceği yazıyor SSD zaten değiştirilebilen bir şey.

F/P açısından değil de soğutma ve malzeme kalitesi olarak sordum bir arkadaş ASUS'u malzema kalitesi iyi diye belirtti zaten üstte sanırım ASUS'u tercih edeceğim teşekkürler :)

Soğutma ve malzeme kalitesi olarak da MSI ASUS'dan pek fark etmiyor. Üstüne bir de düşük donanım gelince iyice kazık olmuş oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı